782 Goenong Tihong zoude genesteld hebben, terwijl ook de Goenong Besar door den vijand bezet zou zijn. Luit. Cavaijé deed hiervan tegelijk melding aan den commd'. van Moengoe Thayor en ook, dat hij van plan was den vijand een bezoek te brengen. Ongelukkig kwamen de vivres niet spoedig genoeg, ook had de Tapin een zeer hoogen stand, zoodat Cavaijé verplicht was te wachten. 30 Mei om 12 uur kwamen de vivres, begeleid door kapitein M. L. Engel met 30 bajonettende kapitein zou den tocht naar den Goenong Tihong medemaken. 31 Mei om 6 uur rukte de colonne Cavaijé uit Bantaubij Benoea Padang voegde zich de kapitein Engel bij haar met 30 bajonetten, zoodat de gezamenlijke sterkte nu kwam op 2 officieren en 77 man, benevens de kettinggangers en gidsen. Te Benoea Padang moest de rivier worden overgetrokken, hetgeen drie uren in beslag nam, omdat de brug door den banjir geheel onbruikbaar geworden was en er als middel van overtocht alleen een raket over bleef. Eenige vivres gingen hierbij verloren. De Tapin-rivier was den vorigen dag buiten haar oevers getreden, wat natuurlijk het terrein in den omtrek er van nog moeilijker begaanbaar maakte. Tegen 4 uur bereikte men Sinhalong en koos daar het bivak op een van de heuvels, terwijl men twee patrouilles uitzond naar de zijde der voormalige vijandelijke sterkte en het jachthuisje van Pangeran Soeria Mataram. Beide patrouilles kwamen 's avonds terug zonder iets vijandigs ontdekt te hebben. Den lBt0u Juni om half 6 's morgens rukte men verder in de rich ting van Boehit Besar, welke heuvels werden doorzocht, evenwel zonder iets te vinden, dat op een verblijf des vijands in diestreek wijzen kon. Nadat de Boehit Besar omgetrokken was, marcheerde men naar den Goenong Tihong langs vele steile hellingen met loslig gende steenen, een zeer moeilijk terrein. Tegen 2 uur sloeg men het bivak op dicht bij den Goenong Tihong op een padangvelddrie patrouilles werden uitgezonden om den omtrek te doorzoeken en eene naar den Goenong Tihong zelve. Een paar verlaten huisjes was alles wat men opspoorde en vernielen kon, van Toemengong ■Sampan en gevolg werd niets bespeurd. Tegen 5 uur waren de pa trouilles terug. De nacht werd rustig doorgebracht. Den 2den Juni besloot

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 262