EEN E]V AADER OVER MAGGI'S VOEDINGSPRODUCTEN. De herhaaldelijk iD de militaire periodieken voorkomende annon ces van Maggi's soeptabletten zullen vermoedelijk wel niet aan de aandacht der lezers zijn ontgaan, en daar de artikelen uit de fabriek van Maggi hier nog vrij wel onbekend zijn, komen eenige mededee- lingen dienaangaande wellicht niet ongewenscht voor, aangezien ock de producten mij voor de legerverpleging, officiersmenages op Atjeh en het particulier gebruik belangrijk genoeg schijnen om er meerdere bekendheid aan te geven. De fabriek levert soeptabletten j bouillon in capsules en eene zoo» genaamde „Saveur de potage". Zij werd te Kempthal, tusschen Zürich en Winterthur door den heer Maggi opgericht, daarbij gesteund door de Zwitsersche Maatschappij tot nut van het algemeen, die hierin een werkzaam veld vond voor haar streven om voor gezonde en goedkoope eiwithoudende voedingsmiddelen te zorgen. De enorme vlucht, welke de fabriek nam, is wel het beste bewijs hoezeer hare producten in den smaak vielen, in de „Blatter für Rriegs- verwaltung" jaargang 1897, nummer 6/7 pag. 168 is daaromtrent het volgende medegedeeld Dass ferner auch die Nahrungsmittelfabrik Maggi in Kempthal mit ihren rühmlich bekannten Fabrikaten nicht zurückbleiben werde, war voraus- zusehen. Der Aufschwung, den dieser Zweig unserer Industrie vorab durch die genannte Fabrik in neuerer Zeit erhalten hat, ist ein ver- haltnismassig enormer. Dies beweist una am besten ein citat aus dem Schweiz. Handelsstat. Jahresbericht pro 1895: „Der Vertrieb der „sog. Maggiartikel, Suppenkonserven, Fleischextract etc. in alle Welt „entwickelt sich seit einiger Jahren auffallend stark. Nach anno „1890 92 nur 275000 bis 278000 fr.jahrlich betragend, ist er 1893 „auf 510000, 1894 auf 726000 und 1895 auf 1219000 fr. gestiegen." Ruim duizend personen vinden in de fabriek werk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 285