807 Les soupes Maggi sont beaucoup employés dans nos écoles et cours militaires et forment au surplus une partie de nos approvisionnements de guerre „eisernen Portion" etc". De tabletten, welke voor het particulier gebruik gemaakt worden, wegen 100 gram en leveren twee porties soep uit een tablet. Grootere hoeveelheden worden voor legerverbruik afgeleverd in worstvorm (perkamentdarmen) tot een gewicht van 1 en 2 kilogram, zijnde respectievelijk 10 en 20 rations. Het spreekt van zelf, dat deze verpakkingswijze niet voor de tropen geschikt is, en door blik vervangen moet worden. De prijs van het artikel wordt daardoor slechts weinig ver» hoogd en wel voor 10 rations met f 0,15 en voor 25 rationa met f 0,20. Vrachtvrij te Amsterdam geleverd, zouden dan de soepconserven komen op: f 0,95 per kilogram, of in rationa afgeleverd op f 0,10 voor een ration van 100 gram en f 0,08 van een ration van 75 gramver meerderd met de bovengenoemde kosten voor blikverpakking, zou dus de prijs van een blikje van 10 rations a 100 gram komen op 1,15. Voor de aldus te leveren tabletten zouden in aanmerking kunnen komen die voor erwtensoep, erwtensoep met rijst, griesmeelsoop, rjjst- julienne soep, vermicellisoep en tapiocasoep. De bereiding is zeer eenvoudig en kost weinig tijd. De tablet wordt eerst gebrokkeld en in koud water een weinig geweekt en daarna in kokend water gebrachtna koken onder voort durend omroeren om aanbranden te voorkomen is de soep in 10 a 15 minuten gereed. Meerdere tabletten tegelijk bereid, eischen ook meer tijd, waar voor men in het Zwitsersche leger, bij gebruikmaking van een groote veldketel, rekent op 20 tot 45 minuten. Betreffende de samenstelling der tabletten werd mij door het Bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek van de heeren Dr. van Hamel Roos en Harmens de volgende analyse verschaft:

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 287