808 Gewichts procenten. Gehalte aan eiwitstoffen Vetgehalte Gehalte aan N. vrije extrai stoffen Gehalte aan minerale bestanddi Watergehalte Abnormale bestanddeelen zijn niet geconstateerd." „Deze soepen in tabletten moeten als deugdelijke en voedzame arti- kelen beschouwd worden." Dit gunstig oordeel van volkomen deskundige en betrouwbare personen is zeker wel een afdoende bevestiging van de vele goede beoordeelingen, welke in de laatste tijden in verschillende tijdschrif ten en bladen voorkwamen. Het antwoord op de rraag nu of deze tabletten voor het Indisch leger geschikt zijn, zal in veel opzichten beheerscht worden door de omstandigheid of zij zich eigenen om gedurende eenigszins geruimen tijd in de magazijnen bewaard te blijven. De benoodigde oorlogsvoorraad zou op de gewone wijze door periodieke verstrekkingen aan de menages vernieuwd kunnen worden. Mocht blijken, dat oplegging in de magazjjnen geen bezwaar ople vert, dan zou men wellicht in de tabletten een uitstekend oorlogs- corserf vinden. Naast de reeds vermelde goede eigenschappen dient er nog op gewezen te worden, dat dit artikel na bereiding een groot volume inneemt en dus behalve voldoende voedingswaarde ook de z.g. buik vulling verschaft, die onmisbaar is om het gevoel van voldaanheid te verkrijgen. Deze eigenschap toch komt voor een nood- of marschration onmisbaar voor, daar men in de omstandigheden, waaronder men het gebruikt, gewoonlijk zeer lang op één maaltijd zal moeten teren. Verscheidene van die rations, hoewel betrekkelijk veel voedings- Erwtensoep. Rijst-Julienne Soep. 22.68 °/0 8.26 o/0 7.14 6.36 30 45 57.15 n 11.77 11.85 27.96 16.38

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 288