839 Een enkel voorbeeld van de samenstelling van zulk eene colonne moge hier zijn plaats vinden. Zoo was de marsch-indeeling van eene colonne, ter sterkte van 2 officieren, 41 militairen en 2 dwang arbeiders, medevoerende voor eenige dagen vivres benevens reserve munitie, welke van Na. Serawai overgevoerd moest worden naar Sepakoen, over 9 sampans en 3 daoep-daoeps als hieronder volgt. Aan deze colonne waren bovendien nog eenige goedgezinde Dajaks toegevoegd om dienst te doen voor het maken van verken ningen. 1® sampan (spits)1 Eur. sergeant, 2 Eur. fuseliers, 1 InL fuselier, 1 djoeroe-moedih en 4 roeiers. 2® sampant Eur. fuselier, 1 Inl. fuselier en 5 Dajaks. 3® sampan5 Inl. fuseliers en 7 Dajaks. 4® sampan: 1 Inl. korporaal, 1 Inl. fuselier, 1 Dajaksch hoofd en 2 Dajaks. 1® daoep-daoep 1 officier, 1 Inl. korporaal, 1 Eur. fuselier, 1 djoeroe-moedih en 6 roeiers 5® sampan4 Inl. fuseliers, 1 djoeroe-moedih en 3 roeiers. 6® sampan3 Inl. fuseliers, 1 dwangarbeider, 1 djoeroe-moedih en 4 roeiers. 7® sampan2 Inl. fuseliers, 1 djoeroe-moedih en 4 roeiers. 8® sampan: 3 Inl. fuseliers, 1 djoeroe-moedih en 5 roeiers. 2® daoep-daoep1 Eur. korporaal, 1 ziekenoppasser, 2 Eur. fuseliers, 1 Inl. fuselier, 1 djoeroe-moedih en 8 roeiers. 3® daoep-daoep: 1 officier (colonne-commandant), 1 hoornblazer, 4 Inl. fuseliers, 1 dwangarbeider, 1 djoeroe-moedih en 6 roeiers. 9® sampan (achterhoede)1 Eur. korporaal, 2 Eur. fuseliers, 1 Inl. fuselier, 1 djoeroe-moedih en 5 roeiers. In de sampans, waarvoor geen roeiers waren aangewezen, deden de daarin gezeten Dajaks als zoodanig dienst. De voor deze colonne mede te nemen vivres waren over de verschillende sampans en daoep- daoeps verdeeld. Bovendien was aan den commandant een gids toegevoegd, die in zijn eigen vaartuig (een zeer lichte sampan) ge zeten, tevens dienst moest doen voor ordonnans. Er was order gegeven dat de verschillende vaartuigen een bepaalden afstand moes ten onderhouden en zich te regelen hadden naar de achter hen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 319