844 150 patronen per geweerdragende, per houwitser 9 munitiekisten tot 12 c.M. Hw. en Mr. tweemansvracht (waarvan 8 met granaten en 1 met lichtkogels) en per mortier 7 munitiekisten tot 12 c.M. Hw. en Mr. tweemansvracht (waarvan 6 met granaten en 1 met lichtkogels), terwijl een gelijke voorraad als reserve was opgelegd. Ook voor de aanvulling van personeel moesten maatregelen getroffen worden, om zoo spoedig mogelijk daarover te kunnen beschikken. De naastbijzijnde post, vanwaar deze aanvulling verkregen zou kunnen worden, was Sintang, aangezien te Na. Pinoh geen gelegenheid bestond tot het onder dak breDgen van een reserve en de sterkte van dien post geen vermindering mocht ondergaan. Daarom was dan ook bepaald, dat te Sintang een reserve van valide militairen benevens een officier van de infanterie steeds ter beschik king van de colonne moest gehouden worden, om bij eventueele oproe ping direct haar bestemming te kunnen volgen. Wanneer aanvulling van vivres noodig bleek, werd een detachement met de benoodigde prauwen en roeiers Daar Na. Pinoh gezonden om van daar het vereischte af te halen en op te voeren. Van uit Na. Serawai waren, zoowel aan de S. Melawi als aan de S. Serawai een paar dagen stroomopwaarts, bivaks aangelegd, die allen voortdurend van de noodige vivres moesten voorzien worden. In elk bivak was een voorraad voor 14 dagen opgelegd benevens marschrations voor een paar dagen, welke alleen aangesproken mochten worden voor uit rukkende colonnes, wanneer de omstandigheden het meevoeren van de gewone vivres onmogelijk maakten. Voor het beheer, de verpakking en verzending der vivres was aan de colonne nog toegevoegd een adjudant-onderofficier-kwartiermeester met twee schrijvers. Dit per soneel had voor een goede vervulling zjjner plichten voortdurend de handen vol. V. Verrichtingen der expeditionnaire colonne. Ofschoon op zuiver militair gebied, voor zoover daaronder verstaan wordt het in actie komen tegenover den vijand, deze excursie weinig meldenswaardigs oplevert, zoo heeft zjj in andere opzichten veel van het physiek en moreel van den troep geëischt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 324