858 doel konden bereiken. Doch hun moed werd met schitterend succes beloond, ook dit punt was weldra genomen, niettegenstaande het hevig kanon- en geweervuur, dat door den vijand op dit punt werd onder houden en dat onze troepen ontzettende verliezen toebracht, voorna melijk onder de officieren, waarvan verscheidene hier het leven lieten. De beide redoutes, die aldus door onze troepen waren veroverd, waren elk bewapend met een batterij van 20 18 ponders en ver scheidene 24 en 32 ponders, terwijl de grachten door scherpschutters waren bezet. Een volgende groote redoute rechts van het punt waar langs de Engelschen waren binnengekomen, was nu aan de beurt. Gelukkig kwam juist op dit oogenblik de kolonel Gibbs, aan het hoofd van de grenadiers van het 14de, 59ste en 696ta regiment en werd hun door kolonel Gillispie opgedragen om met zijn versche troepen deze derde redoute te veroveren. Dit werd, onder een onafgebroken hevig schroot- en geweervuur van 's vijands zijde met hetzelfde schit terend élan volbracht, als waarmede ook de vorige bastions genomen wareD, toen midden in den strijd de vijandelijke kruitmagazijnen, die in deze redoute gelegen waren, opeens met een ontzettenden knal in de lucht vlogen, gevolgd door het achtereenvolgens met verschrikkelijk geweld ontploffen van al wat aan granaten en andere munitie in deze magazijnen lag opgestapeld. De uitbarsting werd gevolgd door zoo'n ondoordringbaren mist van rook en zwaveldamp met asch, scherven en steenen van allerlei soort, dat vriend en vijand als verdoofd en bedwelmd staan bleef en de ontzettende uitbarsting door een doodsche stilte gevolgd werd. Toen na eenige oogenblikken, de damp een weinig verminderde, bleek eerst welke ontzettende gevolgen de ontploffing voor vriend en vijand had. De grond was bezaaid met lijken, afgescheurde en zwart geblaker de ledematen en verminkte bloedige lichamen, alles door elkander in de ontzettende gelijkheid voor den dood. De kolonel Gibbs en verscheidene Engelsche officieren met hem, werden door den schok een eind ver weggeslingerd, gelukkig zonder ernstig letsel te bekomen, terwijl ook de vijand al heel spoedig zijn vuur op onze troepen heropende en nu heviger dan ooit, gesteund als hij was door de reserve batterijen, die achter hem waren opgesteld, zijn schoten vooral richtende op het bruggetje over de Slokkan, waar- t

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 338