870 voldaan hebben zie 137), en dit dan meer in overeenstemming is met 17. 2e alinea. De definitie, welko hier van trefkans gegeven wordt, is anders dan die op blz. 48. Daar deze laatste de juiste is, kunnen de woorden: „groote trefkans d. w. z." vervallen. Geweer spreiding wordt elders 66) spreiding der schoten genoemd, wat m. i. beter is. Het eerste gedeelte dezer alinea zou dus moeten luiden „Waar het geweer M. 95 eene geringe spreiding der schoten, eene „gestrekte baan en een groot indringingsvermogen van het projectiel, „een rookloos schot, enz. aanbiedt". 2. Het nieuwe voorschrift eischt veel zorg. Is in 1, 3e alinea reeds aangegeven, dat „een zorgvuldige opleiding van den enkelen man tot schutter een gebiedende eisch is," in deze wordt voorgeschre ven, dat „de C.C4. zorgtdat het onderricht in alle onderdeelen met „de meeste zorg wordt gegeven"; in 5: „door den O. C*. moet aan de opleiding van officieren en kader de meeste zorg worden besteed"; in 10: „aan de voorbereidende schietoefeningen moet de meeste zorg worden besteed"; in 19: „de oefeningen in het gevechtsschieten moeten met de meeste zorg worden voorbereid." Daar de voorschriften van de 5, 10 en 19 begrepen zijn in dat van 2, kunnen zij gevoegelijk vervallen. 11. In verband met het opgemerkte bij 1, vermeen ik, dat ook hier het doel der gewone individueele schietoefeningen niet juist is weergegeven. Uit de 134 */m 136 volgt m.i. eerder, dat die oefeningen ten doel hebben onderofficieren en manschappen vertrouwd te maken met het vuren op de verschillende afstanden en in de ver schillende houdingen, welke zich in het gevecht kunnen voordoen. De toepassing der regels voor het gebruik der vizieren en het nemen van het mikpunt leeren zij bij het individueel gevechtsschieten 164). 17. Met af deelingen tegelijk schieten is salvovuurhier is bedoeld afdeelingsgewijze schieten. 18. Door de gezamenlijke oefeningen zullen officieren en kader

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 350