HIPPISCHE SPORT TE BATAVIA Op den 6den Augustus j.l. heeft de Militaire Hippische sport- vereeniging te Batavia hare eerste vossenjacht gehouden. Deze jeugdige vereeniging, welke toen ruim een maand bestond, heeft hierbij getoond wat zij vermag. Op het rendez-vous bij de Sociëteit „de Harmonie" verschenen te 6| uur de navolgende heeren Ritmeester jhr. de Lannoy, kapitein der Infanterie van Diermen kapitein der Artillerie Eugelberts; de luitenants der Cavalerie Ter gast en Wynaendts, de luitenants der Infanterie Gerlach en Segov, de luitenant der Genie Tückermann, de luitenants der Artillerie Hemmes, Gits, Vrijdag, Pabst, Visscher, van Lith, Beunk, Fiihri, Muurling, Perelaer en Savalle. Ritmeester jhr. de Lannoy trad op als jagermeester, terwijl als vos fungeerde de 2° Luitenant der Cavalerie Schneider, die een voorsprong van twee K.M. had genomen. De verzamelplaats bood een vroolijken aanblik aan de voorbij gangers: een twintigtal ruiters, allen op SaDdelhouts of Batakkers gezeten, vol vuur om de jacht te beginnen, allen blijgemoed, gezond en in de kracht van hun leven. Op het sein van den jagermeester zette de stoet zich in beweging. Het parcours, dat gevolgd werd, was van af de Harmonie over Tanah- AbangLaan de Riemer, Kebon DjahèDjati-BaroeDjatilinks en rechts van den grooten weg naar Pal merah tot Pekembangan, daarna Noordwaarts langs en ter weerszijden van den weg over Selipi, Tandjong tot aan den Tangerangschen weg. Op Tanah-Abang werd het spoor van den vos gevonden. Laan de Riemer door gereden zijnde, werd dit even verloren en ai zoeken de kwam men daar op een erf van een heerenhuis. De bewoner schrikte op, doch gelukkig was deze schrik niet van langen duur.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 372