MILITAIRE CAUSERIE. Toen ik het de vorige maal over het opheffen van het militaire spaarfonds had, wist ik niet, dat onze mennekes al zulke financiers geworden waren, dat de lage rentestandaard van de postspaarbank hun bepaald een beletsel zou zijn, om de spaarpenningen aan die inrichting toe te vertrouwen. En toch is het zoo, want, vooral de Europeanen hebben ronduit verklaard, dat ze van eene dergelijke belegging, die volle 2.4 pCt. rente geeft, hetgeen per jaar en per rijksdaalder 6 heele centen aan revenue oplevert, niet heel goed het nut inzien. Ik ook niet, maar alleen uit een renteniersoogpunt, overigens is 't, zooals de effectenmannen het noemen„een puik soliede" geldbelegging. Ook schijnt de bepaling, dat bij overlijden van den spaarder de gelden niet aan de erfgenamen onmiddellijk worden uitbetaald, doch aan de goede zorgen van de Weeskamer worden toevertrouwd, een belemmering te zijn voor de algemeene invoering van de nieuwe spaarwijze. Dit is weer een bezwaar, dat bij de inlandsche militairen zwaar weegt. Zoo heeft een ieder wat. Verder denkenden vragen op hun beurt, hoe 't moet gaan met de renteberekening op die militaire posten, waar geen postkantoor of hulpdito voor den spaardienst ia opengesteld. Dat kan van 1 tot 2 maanden rentevergoeding schelen. Dit klemt te meer, omdat in het groote garnizoen Tjimahi wel een hulppostkantoor is, doch een, dat niet is opengesteld voor den spaar dienst. Volgens een artikel, ik meen 87, gaat bij de postspaarbank Het beleggen van spaarpenningen van mindere militairen in de Postspaarbank. De Y Kota-expeditie met nog wat.Infan- terie-oefening in de le Militaire Afdeeling op Java.Klamboes voor Europeanen.Een gedenkwaardig jubileum met troost, gratis ver strekt aan allen, die daaraan behoefte hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 381