- 913 Voor ons ligt een bundel opeenvolgende numero's van de Soldatenkrant, welke de redactie van dit weekblad zoo beleefd was ons toe te zenden. Is het wel noodig dit blaadje in zijn net nieuw gewaad nader bij het lezend publiek aan te bevelen, wij gelooven het niet en achten ons dan ook van de taak van beoordeelaar ontslagen. Ieder onzer kent het blad, ieder kan het zelf beoordeelen, ieder moet sympathie hebben met de mannen, die zich zoo belangeloos met de uitgave van het blad in quaestie belast hebben en zich geen moeite ontzien om trots alle tegenvallers der) soldaat te verschaffen, wat zij meeren, dat in diens belang noodig is. Dit mochten zij, die niet in alle opzichten met het streven van den Soldatenkrant medegaan, bij hun oordeelvellingen wel wat meer in het oog houden. Red. Een roman te recenseeren. Ziet daar de taak door de uitgevers van Toga en Degen aan ons toevertrouwd. De literarische waarde van een werk te beoordeelen, valt echter buiten het kader van het Ind, Mil. Tijdschrift, terwijl het tevens onze krachten te boven gaat. Gelukkig kunnen wij ons van die taak ontheven achten. Bij het in handen krijgen van het boeiende werk van den heer W. Jaeger, welks aangename stijl ons er dadelijk toe bracht het hier en daar door te bla deren, viel het ons in, dat wij het werk reeds een maal en met zeer veel genoegen gelezen hadden. Maar waarHet antwoord op die vraag was spoedig gevonden. In de Oct., Nov. en Dec. afleveringen van „De Gids" Jaargang 1895, heeft de schrijver zijn thans in boekvorm uitgegeven militair romantische schets voor het eerst het licht doen zien. Lezers, gij die „De Gids" kent, die met ons weet welke eischen de redactie van dit belangrijke Nederlandsche tijdschrift aan haar mede werkers stelt, en in welk goed gezelschap de heer Jaeger in de kolom men van dit periodiek wordt aangetroffen (wij wijzen er slechts op, dat de meeste werken van Louis Couperus voor het eerst in „De Gids" gepubliceerd werden), gij zult thans begrijpen waarom wij ons ontheven achten van de taak om de literarische waarde van de voor ons liggende pennevrucht te bewijzen. De Soldatenkrant. Toga en Degen; door W. Jaeger, Schrijver van,,Van Ginds". Utrecht, H. Honig- 1899. Dl. II, 1899. 61

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 393