919 in Oost-Azië belangrijke feit, dat in Tokio naast de voortdurende ver grooting van de vloot tot een belangrijke uitbreiding van het landleger besloten is. Volgens keizerlijk bevel moet het leger vergroot worden en in 1905 op 300.000 combattanten gebracht zijn, waarbij vooral een belangrijke uitbreiding van de artillerie zal plaats vinden. Verder worden alle strategische punten aan de kust zwaar en volgens de nieuwste inzichten versterkt. Uit dit alles valt af te leiden, dat Japan zich gereed maakt om een gewichtige rol te spelen in het verdere verloop van het Chinee- sehe vraagstuk, een houding, die reeds in Londen en zooals men zich verzekerd kan houden ook in St. Petersburg met aandacht wordt gevolgd. (Allg. Mil. Zeitung No. 46). In een vraag van reclame wordt m.i. eene onduidelijkheid in het leven geroepen door de aanhaling van art. 211 C. W. /)r Dit artikel kan, dunkt mij, nimmer op reclamezaken betrekking heb ben, doch alleen op strafzakenalleen hierin zal de meerdere contra den, van de in art. 95, 96, 99, 100 en 101 C. W. genoemde misdrijven, be schuldigden mindere, op zijn eed geloofd en alzoo dan alleen de op zich zelve staande verklaring van éénen enkelen getuige, als wettig en over tuigend bewijs hunnen gelden. S. Remonteering van de Engelsche Cavalerie. Onder de verschillende paardenrassen, die in de onderscheidene doelen der wereld, voor de remonteering der Engelsche cavalerie gebezigd wor den, worden de minst gunstige resultaten verkregen met de paarden uit Australië, die tot aanvulling dienen van de cavalerie in Indië in garnizoen. Zij acclimateeren moeilijk, hun constitutie gaat achteruit en als zij zich al goed houden in de kantonnementen, dan zijn zjj toch te velde spoedig versleten als een gevolg van de dan minder aan hen te besteden zorg. Inderdaad zijn zware manoeuvres van een maand lang, gedurende het warme seizoen, reeds voldoende om hun gebreken te doen uitkomen; een maand actieve dienst in stede van de waarde van een regiment cava lerie te verhoogen zal een belangrijk aantal paarden onbruikbaar maken. De voor eenige jaren genomen proef om een Regiment uit Bombay- met Arabische paarden te remonteeren, werd beschouwd het resultaat te bereiken, dat de Engelsche cavalerie voorzien werd van dieren, welke veel meer geëigend waren om de vermoeienissen van Aziatische veldtoch ten te doorstaan. Intusschen verweet men in hoofdzaak aan de Arabieren, dat zij te licht waren om de 114 K.Q-. te dragen, die ongeveer de be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 399