920 lasting Tan het cavaleriepaard uitmaken. Deze theorie is evenwel on langs onjuist gebleken, toen het 21e Lansiers in Soudan met Arabieren geremonteerd is geworden. Deze kleine Syrische paarden zijn van het zelfde ras als die, welke men naar Indië zendt. Niettegenstaande de 114 K.G., die zij droegen en het volkomen gemis aan groen voeder, hebben zij zich te Omdurman goed gehouden. Met den Arabier vergeleken, is het Australische paard weinig aan te bevelen voor de cavalerie, niette genstaande diens taille en uitwendige lichaamsbouw; het gewone in- heemscbe paard met licht beenderenstelsel, waarmede de inlandsche ca valerie geremonteerd is, is in werkelijkheid geschikter voor den dienst, welke in geval van oorlog van de Indische cavalerie geëischt wordt. (Times, 20 Mei 1899.) Steunpunten voor de Amerikaanscle vloot in den stillen Oceaan. Het gouvernement van de Yereenigde Staten houdt zich op het oogen- blik ernstig bezig met het oprichten en organiseeren van steunpunten voor zijn vloot in den Stillen Oceaan. San Francisco zal verbonden worden met Cavite, in de Philippijnen, door een lijn van de volgende stations: Pearl Harbor, Honolulu (Hawaii Archipel); Pago-Pago (Samoa archipel); Guam (Ladronen). Bovendien zullen er kolenstations worden gevormd te la Paz (Mexico) en op verschillende punten van de kust van Alaska. Revue Militaire Juni 1899.) Examen voor de Krijgsschool in Frankrijk. Volgens nieuw afgekondigde bepalingen, zal het toelatingsexamen voor de krijgsschool uit drie gedeelten bestaan. Het eerste gedeelte is een schriftelijk examen, dat ten deele in het eigen garnizoen wordt afgenomen en ten deele ter plaatse, waar de staf van het legerkorps zich bevindt. Het tweede gedeelte wordt te Parijs afgenomen en is deels een schrif telijk deels een mondeling examen, het derde gedeelte bestaat uit een af te leggen proef in het paardrijden. Het eerste gedeelte bestaat uit een in het eigen garnizoen door de deelnemers uit te werken opdracht, waaraan zich het bij het korpscom mando af te leggen examen in krijgsgeschiedenis, Duitsche taal en teekenen aansluit. Het examen te Parijs, waaraan zij deelnemen, die niet bij het vorige ge deelte zijn afgewezen, omvat in de eerste plaats de beantwoording van schriftelijke opdrachten in de aardrijkskunde, de versterkingskunst, de

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 400