922 bevestigde vleugeltjes op den bol vast te schroeven, wordt de sparklet een weinig naar beneden gedrukt en door de scherpe spitse punt doorboord. Het vloeibare koolzuur wordt gasvormig en wordt met kracht in do vloeistof geperst. Na de flesch een oogenblik geschud te hebben is de gehcele bewerking afgeloopen. Een leege flesch en eenige doosjes sparklets stellen ons dus in staat overal onze ajer blanda te fabriceeren. Wat whiskey of wat stroop toevoe gende, hebben wij een heerlijke whiskeysoda of do verlangde limonade. Voor geneeskundigen vestigen wij er nog de aandacht op, dat dit een voudige middel in staat stelt de voor de digestie nadeelige eigenschap pen van gekookt water te neutraliseeren en dat het mogelijk maakt aan melk een koolzuurgehalte te geven zonder genoodzaakt te zijn de melk door toevoeging van ajer blanda te verdunnen. Uit de voor ons liggende prospectus nemen wij nog de volgende prij zen over: Een flesch omgeven met mandewerk4. n een montuur van nikkel6. i) r zilverwerk 7.50 verzendingskosten per postpakket voor een flesch 0.50 Een doosje met 10 sparklets0.75 verzendingskosten per postpakket voor tien doosjes 0.50 Red. RECTIFICATIE. Naar aanleiding van de door ons op blz. 741 der vorige aflevering gestelde noot, wordt ons van bevriende zijde opgemerkt, dat in het oude spaarfonds de man slechts 5 pCt. rente ontving van het saldo, dat hij op den lsten Januari van het afge'oopen jaar te goed had; van hetgeen in den loop des jaars gestort werd, ontving hij geen rente. Aangezien de postspaarbank voor elk gestort bedrag rente geeft, zal de nieuwe re geling voor veel spaarders niet veel minder rente opleveren. Red. CORRESPONDENTIE. Kapt. intendant T. J. A. Molenaar te Bandjermasin. Dank voor uwe belangrijke mededeeling. Slagpin. Uwe bijdrage komt t.g.t. voor plaatsing in aanmerking. le Luitenant der cavalerie W. Groeneveld. Uw artikel verschijnt in de October aflevering. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 402