937 Om dit aan te toonen diene tot informatie, dat in 1898 bijna 53000 ligmatjes werden geleverd, die gekeurd, gemerkt en geëm- balleerd moesten worden, nog niet gesproken van de administratieve werkzaamheden verbonden aan de opmaking van processen- verbaal, behandeling van rekeningen enz. en aan de verzending, waarbij eiken keer (ongeacht de hoeveelheid) vijf tot acht verschillende stukken moeten worden opgemaakt. Indien men verder nog weet, dat per dag van 8 2 uur 500 ligmatjes gekeurd en geëmballeerd worden en het geleverde in 1898 als maatstaf aannemende, dus gemiddeld bijna 4500 stuks per maand, dan gaan daarvoor alleen reeds 8 a 9 dagen af, dat de officier van kleeding zich niet voortdurend aan zijn toch al drukken gewonen werk kring kan wijden, omdat hij zich onophoudelijk van de behoorlijke keuring en vooral van het goed emballeeren in pakken van 25 stuks moet overtuigen, ter voorkoming van bedrog der koelies, waarvan hij later natuurlijk de dupe zoo worden. Want meer personeel dan b.v. te Djokja heeft men te Solo niet 1). Daarom heeren Intendanten en Kwartiermeesters, tracht in het belang van den lande en in dat der materieele voorzieningen op dit gebied werkzaam te zjjn en den aanmaak van ligmatjes ook elders te bewerken, waarvoor u zeer zeker dankbaar zullen zijn de opvol gende officieren van kleeding tevens kwartiermeesters van het gar nizoen te Soerakarta. A. Heijstek. Solo, 6 Maart 1899. (1) Zou het, indien de levering van ligmatjes te Solo blijft voortduren, geen aanbeve ling verdienen instede van een der twee volgens formatie ingedeelde schrijvers (soldaat-en sergeant) en wel voor eerstgenoemde een conducteur aan te wijzen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 417