987 Een klein gedeelte (gemiddeld 1 centimeter) van den houder blijft uitsteken, doch m. i. is dit niet in het minst een bezwaar, daar dit volstrekt niet hinderlijk is bij het aanvatten van het wapen en men ook met het geladen geweer nimmer handgrepen uitvoert. Het is zelfs een voordeeldaar men met één oogopslag kan zien, dat het wapen nog geladen is, en men des nachts kan voelendat dit het geval is. Hierbij voeg.: zich het voordeel, dat het magazijn vervalt, het geweer dus lichter en handzamer wordt. De aanbrenger en patronen zjjn aldus goed bsschermd door het ladehout. De Heer v. W. vindt het een eerste ei-ich, dat bij een repeteergeweer het repe- teermechanisme in een stalen magazijn is opgesloten, maar ik zou gaarne de reden weten waarom? 2e. De Heer v. W. vindt de aanbrengerveer te kort. Niets belet haar langer te maken, indien dat in de practijk noodig bleek! Maar nu komt weer eene vergissing. De veer is niet vastgeschroefd tegelijk met de trekkerplaat. Zij zit met een zwaluwstaart vastge3token in eene gleuf, die zich in een nok van het staartstuk bevindt. Al wordt dus de voorste trekkerplaatschroef uitgenomen, dan blijft de veer vastzitten aan den loop met staartstuk (m. i. een voordeel bij het reinigen), evenals de aanbrenger. Bedoelde schroef gaat dwars door den vierkanten kop van de veer heen om te beletten, dat zij voor of achteruit schuift; van losraken door het losdribbelen der schroef is dus geen sprake 1). De veer blijft altijd op haar plaats. Ik meende, dat dit wel uit de teekening zichtbaar was 3e. De Heer v. W. veroordeelt de wijze, waarop de pal is beves tigd. Hiermede kan ik mij zeer goed vereenigen. De pal moest beter verzekerd zijn. Naar aanleiding van de door den Heer v. W„ gemaakte opmerkingen heb ik, naar ik hoop, dien pal doeltreffend gewijzigd en zal ik den schrijver de teekening daarvan laten zien. (Dat de kruisschroef niet geharceerd is op de teekening, is een e navol ging van andere geweerteekeningen, waarbij deze aldus werd voorge steld, zij had echter geschaduwd moeten zijn). 4e. Ik kan het in 'c geheel niet een s zijn met den schrijver, waar hij den lof verkondigt der spiraalveereu 1) Wel bij het Mannlicher geweer; het is mij voorgekomen, dat de aanbrenger niet werkte omdat de magazijnschroef niet goed was aangedraaid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 467