WENKEN VOOR DE PRAKTIJ Verkoop van reglementen. Blijkens A. O. 1891 No. 74 en ook tal van andere A. O, zijn verscheidene exercitie en andere reglementen uitsluitend verkrijgbaar in de militaire cantines. Hoe herhaaldelijk komt het, zelfs op Batavia, voor, dat men een regle ment, waarvan bij de IBte of een andere afdeeling van het D. v. O. nog groote hoeveelheden zijn, in de cantines niet kan krijgen, omdat het niet voorradig is! En nu denke men niet, dat het dan over 8 of 14 dagen wel aanwezig zal zijn. Is daarin geen verandering te brengen? Kan men niet evenals voor andere reglementen bepalen, dat ook de ze bovendien nog verkrijgbaar zijn op het Hoofdbureau van de infanterie, bij de Iste afdg. D. v. O. enz. Men kan ze dan, al is het met eenige moeite, ten minste krijgen, en behoeft niet af te wachten, totdat ze t. g. t. weder voorradig zijn. Takchus. Volgorde van eereteekens. Naar het voorkomt dient in art. 144 I. D. achter: „de Oranje-Nassau orde; (officier, ridder of medaille)"; te volgen „de eerepenning voor menschlievend hulpbetoon" (zilver of brons). Deze penning, die aan keerzijde prijkt met den naam van den drager, staat hooger dan andere eereteekenen en medailles, die min of meer col lectief worden uitgereikt. F. Gnze slobkousen. Bij het leggen van hinderlagen en het doen van geheime marschen is op Atjeh het dragen van slobkousen verboden, uit hoofde van de witte kleur dier voorwerpen, welke oorzaak is, dat de troep reeds op verren afstand wordt gesignaleerd. Daar men nu juist bij het marcheeren in den donker den zoo aangenamen steun der slobkousen aan het been, alsmede de bescherming, die deze verleenen bij het gaan door rimboe, niet kan ontberen, zou het zeker wel aanbeveling verdienen, voor bedoelde kleedingstukken eene donkere kleur te kiezen. Daartoe zou het gemakkelijkste en goedkoopste kunnen worden over gegaan, door het linnen vóór de verwerking met eikenschors te tanen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 481