1002 waardoor het eene zwartbruine kleur verkrijgt. Gaat deze door aanhou dend wassehen min of meer verloren, dan kan men haar weder ophalen, door de slobkous te bestrijken met een mengsel van 6 deelen gambir op 100 deelen water. Deze bewerking kan ook worden toegepast op alle reeds in Indië aanwezige slobkousen. Het tanen met schors of gambir heeft het voordeel aan het linnen meer duurzaamheid te verleenen, zoodat het dus ook uit een economisch oogpunt ten zeerste is aan te bevelen. Voorts zijn de slobkousen over het algemeen, door het tegen elkander klappen der enkels, ter hoogte van deze deelen vrij spoedig doorgesleten. Dit zou kunnen worden verholpen door den lederen schaaflap een weinig te verlengen of wel naar boven te verplaatsen. G. Voldoende paardrijden voor den hoogeren rang. Het feit, dat in beoor- deelingslijsten van 2ae luitenants van onbereden wapens somtijds aange troffen wordt de aanteekening: „Kennis van paardrijden voldoende voor den naastvolgenden hoogeren rang", doet ons vragen: wordt er meer rijkunstige kennis geeischt van den Ist0'1 dan van den 2aen luitenant? Ajax Zon en feestdagen. De redactie van het „Militair Recht in Ned-Indië" wijst er op, dat het een veel te woordelijke opvatting van art. 44 R. L. is om gerechtelijke commissiën te doen zitting houden op Zon-en feestdagen. In verband hiermede vestigt genoemde redactie er ook de aandacht op, dat men een beklaagde, die op Zaterdag verhoord is en een geheele of gedeeltelijke bekentenis heeft uitgesproken, in zijn recht verkort, indien men het recollement van art. 53 R. L. houdt op dienzelfden Zaterdag in stede van op Maandag d. a. v. Red. Kalmte.. Bij alle diensten moest het streven van allen erop gericht zijn de ondergeschikten van zenuwachtig kalm te maken. Het omgekeerde heeft dikwijls plaats hetgeen dan ook gemakkelijker is meermalen wordt wie kalm is zenuwachtig gemaakt. Wie dit leest denkt, wed ik, aan zijn chef, het is echter geschreven om hem aan zich zelf te doen denken als chef over zijne ondergeschikten. Si Akoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 482