"V Bouw van arsenalen in Japan. Arsenalen, waar Japan dringend behoefte aan heeft, zijn ontworpen voor Hyogo, Moji, Uraga en Hakodate. Het arsenaal van Yokohama is na genoeg voltooid. De nieuwe haven van Osaka zal nagenoeg 50 millioen gulden kosten. Als zij gereed is, zal ze uit een militair- en uit een handelsoogpunt van zeer veel gewicht zijn, want ze zal naar men be weertkunnen dienen om gelijktijdig grcote troepenmassa's in te schepen. (IJ Echo des Mines) Kustver sterking en in Japan. De werkzaamheden der Japanneezen aan hun kustversterkingen vor deren flink. Alle voorname punten worden voorzien van modern geschut en versterkt. Op bet oogenblik is men voornemens ook de baai van Tokio te versterken, voorloopig met drie forten. Aan de Japansche vertegenwoordiging zal een wetsontwerp worden voorgelegd om deze belangrijke verdedigingswerkzaamheden zooveel mogelijk te bespoedigen. Er zullen drie forten gebouwd worden om den ingang tot de baai te beschermen. Welke moeilijkheden overwonnen moeten worden, wordt duidelijk, wanneer men voor oogen houdt, dat de oevers zeer steil zijn en de zee ter plaatse 120 voet diep is. (Ostasiatischer Lloyd No. 30/1899.) Het gebruik van torpedo's in den Spaansch-Noord-Amerikaanschen oorlog. De in Spaanschen dienst staande kapitein t/z. Josef Miiller, die te Santiago op Cuba de betrekking van tweeden haven-Commandant be kleedde, heeft onlangs in de „Revista cientifico militar" eene beschrijving van de gevechten en de capitulatie gepubliceerd, welke eene verzame ling bevat van de officieele bescheiden betreffende de sterkte der Spaansche weermiddelen in dit gedeelte van Cuba. De sterkte der Spanjaarden met inbegrip van de zieken en van de gelande marine-troepen bedroeg toen 8100 man, waarbij nog kwamen 1869 vrijwilligers, die zich echter volgens Miiller op vrij roemlooze wijze achteraf hielden. De sterkte der Noord-Amerikaansche aanvallende partij bedroeg precies bet dubbe'e van die der Spanjaarden. Opmerkenswaardig zijn ook de opgaven betreffende de geringe sterkte

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 484