1026 - Aangenomen grondslagen. De bovenbedoelde voorstellen werden echter noch door den (civielen) gouverneur van Bombay, noch door den Gouverneur-Generaal van Indië goedgekeurd. Men was het er over eens, dat het grootste gedeelte van den trein te voren moest worden samengesteld, om niet te zeer afhankelijk te zijn van den goeden wil der inlandsche stammen. Daarna werd de sterkte der expeditionaire troepenmacht definitief vastgesteld op eene sterkte van 13.000 combattanten, waarvan een derde aan Europeanen, terwijl de trein eene sterkte zou krijgen van 28 000 muildieren (of hun equi valent in draagvermogen), welke gekocht moesten worden in Indië, de omliggende landen en de landen aan de Middeliandeche zee, ter wijl de geleiders, eveneens uit die streken afkomstig, tijdelijk gehuurd zouden worden. Tevens zou echter, evenals vroeger, de chef van den transportdienst ondergeschikt zijn aan de Intendance en achtte men het voldoende, dat het korps werd ingedeeld in compagnieën van 1000 muildieren gecommandeerd door een inlandsch officier, terwijl een inl. hoofd-offi- cier belast was met het toezicht over 5 compagnieën tevens werd het onnoodig geacht de inl. opzichters te vervangen door soldaten, indien de eersten slechts door de geleiders zelf waren gekozen. Met het ondergeschikt maken aan de Intendance nam Sir Napier genoegen, doch hij protesteerde tegen eene organisatie, die hij onvol doende achtte om de orde en de discipline te verzekeren. Hij wees er met nadruk op, dat als een dergelijk mengelmoes van Egyptische, Arabische, Perzische, Abyssinische en Hindoe geleiders niet uitmun tend geëncadreerd was, plundering en eene slechte behandeling der bevolking zeker zou volgen. Eerst na veel heen- en weer schrijven en nadat de Generaal Napier nogmaals op de onvoldoende organisatie gewezen had, gaf deGouverneur- Generaal eenigszins toe en werd de transportdienst georganiseerd a. v. 1 directeur, 1 onder-directeur, 13 vee-artsen, 14 divisiën van 2000 muildieren (of het equivalent in draagver- mogen), terwijl bij elke divisie werden ingedeeld:

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 506