1027 1 kapitein, 2 luitenants, j Europeanen. 4 hoofdinspecteurs (onderofficieren) en 4 inspecteurs 2e klasse, 10 id. 3® id., inlanders. Hindoes (onderofficieren en korporaals .,'1 van het Britsch-Indisch leger.) 80 opzichters, 1000 geleiders. De geheele dienst stond onder de Intendance, terwijl de inlandsche opzichters door de geleiders zelf gekozen werden (dit was gedaan met het oog op het groote verschil in herkomst, kaste enz. der geleiders). Verder werden twee detachementen werklieden gevormd, waarvan er een de expeditie zou volgen, terwijl het andere als reserve in Indië zou blijven. Aan elke divisie werden 81 werklieden, aan het het geheele treinkorps 11 tolken toegevoegd. Zooals uit het hier medegedeelde blijkt, week deze organisatie nog belangrijk af van de door Sir R. Napier voorgestelde, vooral was zij niet voldoende op militaire leest geschoeid. Deze had nl. per divisie willen indeelen: 1 kapitein, 2 luitenants, 8 inl. officieren, 16 id. korporaals en 80 id. soldaten. "Ware dit geschied, dan zou een der voornaamste oorzaken van de onvoldoendheid van den trein, nl. de slechte keuze der geleiders, hunne onwetendheid, luiheid en ongedisciplineerdheid, waarschijnlijk spoediger herkend en gemakkelijker verbeterd hebben kunnen worden dan nu, nu de personen, die in de eerste plaats de orde te bewaren hadden, nl. de chefs der escouades, geheel op de hand van de geleiders waren en de hoogergeplaatsten bepaaldelijk tegenwerkten. Vorming van den trein. Zooals reeds werd opgemerkt, kon een gedeelte der benoodigde 28000 muildieren vervangen worden door kameelen, trek- en draag- Europeanen. 20 id. 4® id., 6

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 507