1028 ossen, draagpaarden, bdz. Doch ook dan nog was Indië niet in staat al die dieren te leveren, zoodat men genoodzaakt was ook in andere landen aankoopen te doen. Zoo waren van Augustus half November 8000 paarden en muil dieren aangekocht in de kustlanden van de Middeliandsche zee, welke per scheepsgelegenheid naar Alexandrië werden gezonden en van daar over land naar Suez (het kanaal van Suez was nog niet geopend), waar Engelsche agenten ze in ontvangst namen en voor de versche ping naar Abessynië zorgden. Te Alexandrië en te Suez waren groote depots, waar de dieren konden uitrusten en de uit Engeland gezonden harnachementen moesten worden ontvangen. De muildier drijvers waren in het land van aankoop geëngageerd (behalve in Spanje, waar de wet dit verbood) naar reden van één drijver per 4 dieren (1). Overigens werden de dieren aangekocht in Perzië, Arabië, Egypte, Abyssinië en Indië. In den Pendjab werden twee depots opgericht, welke in het begin van November 1867 ieder een treindivisie vormdeD, samen met 2.641 muildieren en ponies, geheel georganiseerd en geëncadreerd. Het militaire trein-kader werd getrokken uit de regimenten, welke in Indië achterbleven. Velen, vooral officieren, die gaarne de expedi tie wilden medemaken, boden zich voor dezen dienst aan, doch ver kregen daardoor alleen natuurlijk nog geen geschiktheid voor de details van den dienst of om zich te doen begrijpen door Syrische, Egyptische of andere vreemde inboorlingen. Eindelijk zij nog aangeteekend, dat de eigenlijke troepentrein van de korpsen en het aantal volgelingen daarbij zeer groot was. Zoo was bij embarkement de sterkte der inlandsche Infanterie- regimenten uit den Pendjab: het 21": 789 combattanten, 395 volgers, 311 muildieren; het 23°: 770 id. 405 id. ,390 id. het regiment inlandsche cavalerie uit de Sind: 27 officieren (waarvan 7 Europeesche), 439 inl. cavaleristen, 483 volgers, 342 muildieren, 34 ossen. /I) Waarom men van den grondslag van 1 drijver per twee dieren is afgeweken, wordt niet opgegeven; het gebrek aan een voldoend aantal drijvers heeft later vele moeielijk- heden veroorzaakt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 508