1029 De Engelsche regimenten voerden geen muildieren mede, zoodat bij aankomst in Abyssinië deze eerst daaraan moesten worden toegevoegd. Zij telden o. a. het 33®27 officieren, 776 minderen, 545 volgers; het 45®27 726 299 de afdeeling van het 3e Regt. Eng. dragonders: 8 officieren, 128 cavaleristen, 221 volgers (feitelijk had zij er 417 moeten hebben). In totaal bedroeg de sterkte van de uit Indië gekomen troepen (zonder muildieren): 293 officieren, 3.655 Ear. minderen, 9.833 inl. 7.166 volgers. 2' Werking van den transportdienst. Verkenningscommissie. Daar het toekomstig operatie-tooneel nagenoeg geheel onbekend was, werd eene verkenningscommissie uitgezonden, aan wier hoofd de Luit. Kolonel Merewether stond, die als politiek agent te Aden in de gelegenheid was geweest eenige kennis van Abyssinië op te doen. Aan deze commissie werden toegevoegd de toekomstige chef van den staf der expeditie, benevens eenige personen tot verschillende wapens en diensten behoorende. Den len October kwam deze commissie te Massowa aan. Hare taak was: a. eene debarkementsplaats kiezen, geschikt voor de achtereenvolgen de ontvangst en organisatie van de duizende voor den trein bestemde dieren; water en fourage moesten dus overvloedig voorhanden zijn; b. het tracé bepalen van den weg naar den voorgenomen eersten post op het plateau Bij de keuze ad a en b moest meer worden gelet op de voorwaar den van verpleging en van gezondheid, dan op een geringen afstand tot het operatie-object; c. de reeds in Egypte bijeengebrachte dieren op de debarkementsplaats verzamelen, zoodra deze zou zijn vastgesteld, ten einde zoo spoedig moge lijk te beginnen met de organisatie en de inwerkingstelling van den trein d. de mogelijkheid onderzoeken en de middelen aangeven, om draagdieren, werklieden en vivres in het land zelf te verkrijgen;

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 509