578 voor, laat zien en tracht zooveel mogelijk vragen uit te lokken. Het hoofddoel moet zijn den nieuweling eenig begrip, hoe vaag dan ook, te geven van de vreemde omgeving, waarin hij zoo plotseling verplaatst werd. In deze periode moet het onderricht binnen het kampement worden gegeven; de klassecomdt. moet voldoende betrouwbaar zijn om direct toezicht van een officier onnoodig te maken, 's Morgens mag het onderricht niet langer dan hoogstens twee en 's middags hoogstens één uur duren; voor afwisseling en de noodige rusten moet worden gezorgd. Gedurende deze eerste weken zou ik de recruten, als nog te onbehol pen, met willen laten uitgaan, zij kunnen in vrije uren binnen het kampe ment voldoende afleiding vinden. Het spreekt wel vanzelf, dat decomp^. comdtn. geheel vrij moeten zijn in de regeling der diensten en de bepaling der diensturen; het aangeven van de algemeene richting en het vaststellen van het maximum aantal uren dienst is voldoende. Zijn de recruten onge veer een dag of veertien bij de compagnie, dan begint het onderwijs uit de recrutenschool, waaraan in den beginne echter hoogstens één van de drie beschikbare uren mag besteed worden. Het meest noodige wordt het eerst geleerd, zooals de militaire houding, hoe die in 't gelid op commando wordt aangenomen en ten allen tijde zonder comd°. in de onmiddellijke tegenwoordigheid van een meerdere; het aantreden (verzamelen) met de houding, waarin wordt aangetreden, en het comd0 waarop deze houding overigens wordt aangenomende militaire groet' hoe die binnen en buiten de kazerne (het kampement) niet aan dezelfde personen wordt gebracht en op welk comd» deze groet ook in 't gelid gebracht wordt; enz. Alweer bij dit alles geen overdreven eischen. Al is de militaire houding in den beginne wat minder correct, de groet wat onhandig, gaandeweg wordt dit wel beter, daarom niet te lang bij kleinigheden stil gestaan en in de eerste plaats voor aiwisseling gezorgd. Geleidelijk moet niet alleen het aantal diensturen, maar ook die, welke speciaal aan de oefeningen uit de R. S. zijn gewijd, wor den uitgebreid. Het maximum aantal diensturen, 's morgens 1 uur exercitie en i/2 uur theorie, 's middags 1 uur exercitie (de rusten uiten rekening gelaten) moet ongeveer bereikt zijn als de recruten twee maanden in dienst zijn. De indeeling van den dag, de regeling der verschillende diensten moet geheel aan de comp^. comdt». worden

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 50