1035 Geen dezer divisiën kreeg echter ooit de sterkte waarop gerekend was (geschiktheid tot het vervoer van 2000 muildiervrachten, zijnde zb 180.000 KG.); draagossen werden riet meer aangekocht, maar vervangen door andere draagdieren, voornamelijk ezels van de kust en uit Egypte; de divisie voertuigen, die er 800 moest tellen, be reikte nooit die sterkte. De Arabische, Egyptische en Perzische muildierdrijvers werden zooveel mogelijk door Hindoesche vervangen. I De gebergte-trein, waarvan de kern bestond uit de muildier-divi- siën welke in den Pendjab waren gevormd, kreeg eene absoluut mi litaire organisatie en een eigen chef, direct ondergeschikt aan den chei van den Staf. De muildierdrijvers, allen Hindoes, werden in afdeelingen vereenigd, gewapend, en aan eene strenge discipline onder worpen; het toezicht werd gehouden door Europeesche en Hindoesche officieren, onderofficieren en korporaals. Tot op zekere hoogte konden de transporten nu een escorte ontbereD, zoowel gedurende den marsch als bij het weiden der dieren. Deze organisatie is de gedeeltelijke en geïmproviseerde verwezen lijking van die, welke oorspronkelijk voor alle treiudeelen in het vijandelijke land was voorgesteld. Volgens het kort verslag der expe ditie vervulde deze trein zijne opdracht volkomenmet behulp der inboorlingen verzekerde hij den opvoer van alle bagage, munitie en vivres tot aan Magdala en evenzoo gedurende den terugtocht en bewees door zijne diensten, dat het voordeelig, maar noodzakelijk is, aan een treinkorps eene militaire organisatie te geven. Elk der 4 di visiën van dezen trein was samengesteld a. v.: Europeanen. 1 kapiteio, j 3 luitenants, 4 inspecteurs (onderofficieren), 20 jemedars (sergeanten-majoor), 80 duffedars (sergeanten), 667 muildiergeleiders (1 per 3 dieren) 12 hoefsmeden, 11 smeden, 11 zadelmakers, waterdragers, 10 1 veearts, 1 secretaris, 2000 muildieren. Hindoes.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 515