1036 Het totaal van 8000 muildieren werd echter nooit bereikt. 1) Op elkeü post werden treinofficieren geplaatst, welke belast waren met het toezicht op de aankomende en de zorg voor de daar verblij- vende en verder trekkende dieren. Het was echter reeds dadelijk te voorzien, dat de geberg te-trein door zijn gering effectief onmogelijk aan alle eischen zou kunnen voldoen, vooral als de afstand tusschen de colonne en het eindpunt van den vlakte-trein grooter werd. Het best kon hierin voorzien worden door zich van de hulp der inboorlingen op af doende wijze te verzekeren en dit geschiedde door in het laatst van Februari met een der voornaamste hoofden van het geoccupeerde gebied, nl. dat van ïigré, een verdrag te sluiten. Hierdoor werd een driedubbel voordeel verkregen, nl. le dat de inboorlingen zelf veel aanbrachten, zoodat de op te voeren voorraad niet zoo groot behoafde te zijn, 2e dat de transportmiddelen aanzienlijk vermeerderden en 3e dat de communicatie-lijn veiliger werd. Bovendien bepaalde de bevelhebber echter nog, dat het aantal volgers zoo veel mogelijk verminderd zou worden, en dat het ration levensmiddelen tot een mini mum zou worden teruggebracht. Een Eur. Bataljon van 30 officie ren en 600 minderen kreeg nu, in plaats van 1200 muildieren en 600 volgers die het in Indië zou gehad hebben, 187 muildieren en 96 volgers, verdeeld a. v.: la muildieren. Officiers tenten 7 Bagage officieren 15 Ambulance tent 1 Tent voor het hospitaal personeel 1 Tent voor magaziju en politiewacht 1 Tenten voor onderofficieren en soldaten 21 Bagage voor 600 minderen 100 Magazijns-voorraad 1 Keukengereedschappen 5 Geweermakersgereedschappen 1 Pioniergereedschappen 8 1) Zoo beschikte men op 14 Februari bij den gebargte-trein slechts over 4507 vrachten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 516