1040 pen. Ten einde dit te voorkomen, werd den last gegeven, alles, wat niet kon worden medegevoerd, te verbranden en werden bij voorbeeld meer dan 100 vrachten munitie vernietigd. Denl2euMei bereikte de achterhoede Antalo. Van hieruit marcheerden de troepen in 5 échelons met een dag tusschenruimte naar de kust; het eerste échelon begon reeds den 1 len Mei de beweging. Den 15en was Antalo dus ontruimd en bereikte de bevelhebber met de achterhoede den 21en Mei Adigrat, den 24<« Senafé. Het hoofd van Tigré, zonder wiens krachtige hulp de expeditie zeker niet vóór den regentijd zou beëindigd zijn geweest, ontving nu het grootste gedeelte der nog overgebleven vivres, benevens een 12 tal kanonnen en 850 geweren met munitie. Van Senafe marcheerden de troepen weder échelons-ge wijze naar Koumaylo en werden van daar per spoor (tegen het einde der expe ditie was dit tot zoover gereed) naar Zoulla vervoerd, waar zij on middellijk embarkeerden. Den 29en Mei verlieten de laatste troepen Senafe en kwamen den len Juni te Koumaylo. Den 10en Juni embarkeerde de opperbevelhebber, waarna te Zoulla slechts eén Hindoe-regiment achterbleef ter bewaking der magazij nen. Den 18en d. a. v. embarkeerden ook deze troepen en bleef er op Abessynisch gebied niets over dan de rails en eeoige wagens van den spoorweg, welke aan de hoede van het Egyptische garnizoen van Massowa werden toevertrouwd. Nadere gegevens betreffende den trein. De sterkte van den trein in de verschillende tijdperken der expe ditie moge blijken uit de tabel op de volgende bladzijde. In totaal debarkeerden of werden aangekocht in het land 41.273 dieren. Daarvan keerden naar Indië terug: werden aan M. Munzinger ter geleide lijke verkoop overgedragen: werden aan inl. hoofden ten geschenke gegeven: zoodat de verliezen bedroegen: 22.710 1) 5.241 12.822' 18.563 dieren. 1000 1) hieronder begrepen het aantal ossen, dat ten behoeve der troepen werd geslacht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 520