1046 2° de belangstelling in de cavalerie opgewekt te hebben ver buiten zijn wapen; voornamelijk bij de infanterie, omdat deze bij het gebruik van de cavalerie volgens 's schrijvers ideeën er de directe voordeelen van ondervond. Als dank had de schrijver dan ook wel antwoord mogen hebben in dit tijdschrift op de woorden, waarmede hij zijn artikel in het I. M T. 1895. I. (blz 123) eindigde, en die hoofdzakelijk tot de officieren van de infanterie gericht waren. Neemt men aan, dat hier de dikwijls geuite meening „wie zwijgt stemt toe" van toepassing i3, dan heeft de schrijver met zijne arti kelen een enorm succes gehad. Yreemd mag daarom mijne bewering klinken niet met alle denk beelden van den schrijver te kunnen mede gaan, en zeker zou het te laat zijn daarop nu terug te komen, ware het niet, dat het uitgewerkte voorbeeld in het I. M. T. 1897. II. blz. 877 e.v. en de Br. blz. 97. e. v. aanleiding tot eenige opmerkingen gaf. Het doel van den schrijver is daarmede in hoofdzaak voor jonge cavalerieofficieren „en détail" aan te geven den werkkring van cavalerie bij eene colonne uit alle wapens bestaande. Daar hierbij echter veel behandeld wordt, dat ook officieren van andere wapens aangaat, zoodat mogelijk dit uitgewerkte voorbeeld dikwijls nog velen tot leidraad zal dienen, echter 's schrijvers denk beelden naar mijne meening niet altijd juist zijn, zoodat gedachten wisse ling mogelijk nut zal kunnen hebben, meen ik mijne denkbeelden naast die van den schrijver te moeten stellen. Mijne bezwaren zijn hoofdzakelijk gericht tegen het feit, dat m. i. den colonne-commandant niet gegeven is wat hem toekomt en wat hem toch in het belang eener oordeelkundige leiding onbeperkt gelaten moet worden. De beschouwingen zijn, volledigheidshalve, eenigszins ruimer uit gewerkt dan waartoe het artikel direct aanleiding geeft, waar noodig heb ik gemeend op de in den aanvang genoemde artikelen van den schrijver te moeten terugkomen. De schrijver neemt aan, dat eene troepenmacht van 2 bataljons infanterie, 2 pelotons cavalerie, 2 sectiën artillerie, 1 detachement genietroepen, benevens trein en ambulance zich bevindt in het bivak

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 526