1049 den dienst bij het hoofdkwartier" enz. (blz. 79). Schrijft men het door den colonne-commandant uitgevaardigde gevechtsbevel(punt 2 e. v.) in den vorm, gegeven in vorengenoemden „Leidraad" dan zou het, ter wille van een beter overzicht kunnen luiden als volgt: (een goed overzicht moet een voordeel geacht worden voor degenen, die het bevel op marscb, mogelijk tijdens het gevecht, moeten raadplegen.) Bivak A. 2/10 '97n. m. Gevechtsbevel voor den 3m October 1897. Troepenindeeling. 1 zelfstandige cavalerie-commdf ritm. twee pelotons. 2 Voorhoede commöt. majoor. 2 ordonnansen. infanterie: 2 compien. genietroepeneen detachement, ambulance: een, Hoofdcolonne. infanterie: 1 compie. rf" artillerie: 2 sectiën. infanterie: 1 compi0. 2 compien. ambulancestwee trein. Achterhoede. infanterie: 1 compie. In hoofdzaak is het van belang op te merken, dat de cavalerie door den colonne-commandant zelfstaudig werd gemaakt, of beter gezegd, zooals blijken zal, méér dan dat, daar ze zonder eenige beper king ter beschikking van den eskadronscommandant werd gesteld. Wat nu het gebruik van cavalerie bij eene colonne betreft, in den regel moet de voorhoede in de eerste plaats van cavalerie voorzien le. De vijand Zie: „inlichtingen omtrent den vijand en diens stelling". 2e. De colonne zal de vijandelijke positie vermeesteren. 3e. De colonne marcheert ten 6. v. m. van A. over het pad, gaan de in O. richting, Noord van de kampongs N. L. M, tot aan het hooge heuvelterrein bij D. 4e. Blijken de berichten Zie: „algemeen plan van aanval". 5e. De colonne-commandant is tus- schen de voorhoede en de hoofd colonne. De colonne-commandant.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 529