1052 Afgeecheiden van de „Exploration" kent men de „service de süreté" (titre IV). Deze dienst omvat: le, de „service de süreté de 1® ligne"; 2®, de „protection immediate de colonnes". De bij een troepenmacht organiek ingedeelde cavalerie wordt in twee deelen verdeeld, waarvan het grootste deel belast wordt met de „service de süreté de 1® ligne", d.w.z. de tactische ophelderings- dienst en de rest met de „protection immédiate" n.l. den veiligheids dienst bij eene colonne. Bij eene „colonne de toutes armes opérant isolément" wordt in Art. 26 gezegd„la protection d'une colonne isolée exige le fonc- „tionnement simultané de tous les organes du service de süreté. En toutes cirConstances, la cavalerie attachée a la colonne concourt „a la protection immédiate des troupessi son effectif 'le permet, elle „assura en outre le service de süreté de 1® ligne, dans la limite du „possible. Le fractionnement de la cavalerie en deux groupes affectés „respectivement chacune de ces deux missions, est fait par les „soins du commandant de la colonne De taak van de Hederlandsche cavalerie vindt men in het „Voor schrift op den velddienst voor het Nederlandsche leger" in 167 wat betreft de zelfstandige cavalerie uitgezonden door den comman dant van een leger; in de 128 en 177 als boven door den com mandant van een detachement, in de 177, 179, 189, 226, 230 voor de ophelderingscavalerie van de veiligheidstroepen en in de 230, 231, 232, 235 voor de cavalerie van den veiligheidsdienst, waaruit in hoofdzaak blijkt, dat in beginsel cavalerie deelneemt aan de rechtstreeksche beveiliging der troepen. Bij de verdeeiing van de beschikbare cavalerie zal in de eerste plaats rekening worden gehouden met de eischen door de rechtstreek sche beveiliging gesteld. Blijft er, nadat aan de eischen van den veiligheidsdienst is voldaan, nog cavalerie beschikbaar, dan kan deze komen ter beschikking van den voorhoedecommandant of worden gedirigeerd door den colonne commandant. Het eerste geschiedt dan, wanneer de vijand zeer nabij, of de hoe veelheid cavalerie gering is. De voorhoedecommandant moet met deze

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 532