- 1054 „Op het voetspoor vao den Generaal von Scherff zou het m. i. „aanbeveling verdienen, de met de beveiliging eener voorwaarts mar- „cheerende colonne belaste cavalerie den naam te geven van cavalerie- voorhoede. Acht de commandant der marschcolonne om de een of „andere reden Dog opheldering noodig, dan moet haar zulks uitdruk- „kehjk worden opgedragen. Zij treedt dan op, hetzij geheel of met „een gedeelte, als ophelderingsoavalerie. „Als marechveiligheidscavalerie is zij evenwel aan de colonne ge bonden, in dien zin n. 1. dat zij nimmer met deze het verband mag „verliezen. Hierin ligt het groote verschil tusschen haar en de „ophelderingsoavalerie." Noemt men in Frankrijk „zelfstandige cavalerie" de cavaierie belast met de „Exploration," in Duitschland wordt deze naam gebezigd voor de cavaierie, die bij eeue troepenafdeeling behoort, en niet bij de veiligheidstroepen is ingedeeld. In Nederland wordt, met het oog op de geringe hoeveelheid cavalerie, „zelfstandige cavalerie" genoemd elke cavalerie, die niet bij de veiligheidstroepen is ingedeeld, onver schillig door wien uitgezonden. In de reeds genoemde vergadering van 24/2 1899 zeide de majoor Thiange nog „Minder juist is de benaming bij ons gegeven aan de cavalerie eener „marschcolonne, die niet onmiddellijk onder de bevelen van den com- „mandant der vooihoede staat, n. 1. van „zelfstandige cavalerie." „Deze naam komt haar niet toe, zelfstandig is en blijft alleen de „ophelderingscavalerie. De voor de beveiliging der colonne aange wezen cavalerie is waarnemingscavalerie en moet zooals ik reeds heb „medegedeeld, onmiddellijk onder den commaudant der colonne, of wel „der gevechtsvoorhoede staan. Zelfstandig is zij daarom evenwel niet. „Ik vermeen dat de benaming „cavalerievoorhoede" juister is dan „die van „zelfbtandige cavalerie." „In de „Instructions données a la 2-ième division de cavalerie" door „den generaal de Cointet, staat o. a. het volgende (1). La cavalerie „attachée a une colonne d'infanterie se divise en deux fractions, l'une „chargée du service de sécurité, c'est k dire d'éclairer la colonne, c'est „k proprement parler la cavalerie de l'avant-garde, l'autre la plus im- 1) Journal des sciences militaires 1897 II e. v.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 534