1055 „portante du service de découverte. Celle-ci n'a pas la liberté d'action „d'une cavalerie indépendante, étant tenue vis-k-vis de la colonne „a une certaine relation de distance et a une constante relation de „direction, qui en font, en quelque sorte l'avant-garde de l'avant-garde." Uit het voorgaande blijkt, dat, al bestaat verschil van meening omtrent de quaestie welke cavalerie „zelfstandige cavalerie" genoemd kan worden, wat betreft het gebruik der cavalerie is dat niet het geval, want hoe en onder welken vorm ook gebezigd, steeds ontvangt de cavaleriecommandant bevelen van den troepencommandant, die hem uitzendt, die troepencommandant moge een leger of een deta chement commandeeren. In overweging dient genomen te worden om bij lange colonnes, waar bij geen beveiliging op de flanken plaats kan hebben, aan het hoofd der hoofdcolonne een detachement cavalerie in te deelen ter sterkte van 2 patrouilles. Dit detachement heeft dan tot taak, om, wanneer in het zijterrein geschikte punten aanwezig zijn, van uit die punten het naast den marschweg gelegen terrein te observeeren. Ook het indeelen van 2 ruiters bij de achterste compagnie kan bij lange colonnes nuttig zijn, om oponthoud bij het achterste deel der colonne te kunnen melden. Wat nu nog de namen betreft aan de cavalerieafdeelingen te geven, rekening dient hierbij gehouden te worden met het feit, dat ons leger ook geroepen kan worden tegen eenen buitenlandschen vijand op te treden. Kan men bij expeditiën volstaan met splitsing van de cavalerie in twee deelen, in verband met de eischen van den „veiligheidsdienst" en den „tactischen verkenningsdienst", bij eenen oorlog met eenen buitenlandschen vijand is het mogelijk, dat, hoe weinig dan ook, een deel der cavalerie door den commandant van het leger gebruikt wordt voor den „strategischen ophelderingsdienst," zoodat dan drieërlei taak aan de cavalerie zou kunnen zijn opgedragen. Om vergissingen uit te sluiten, komt het voor, dat het noodig is te spreken van a, voorhoede cavalerie b, cavalerie voorhoede c, zelfstandige cavalerie. De „voorhoede cavalerie" is de cavalerie belast met de rechtstreeksche beveiliging van de colonne, staande onder de bevelen van den „voor- Dl. II, 1899. 70

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 535