1062 hierop de cavalerie werd gebezigd als volgt: het lBte peloton tot dekking van de flanken der colonne met de „opdracht" (beter „bevel"), op te treden als „san de colonne gebon den voorhoede cavalerie", de flanken der colonne te beveiligen, een patrouille langs de lijn van opmarsch te zenden, te D. op nadere bevelen te wachten, gezichte verband te zoeken met het 2de pelo ton, en gewichtige voorvallen te berichten aan den eskadronscom mandant bij het zelfstandig vooruitgaande 2de peloton het 2de peloton als „zelfstandig verkennende voorhoede cavalerie" om langs den kortsten weg naar het object door te driDgen, met de opdracht om 58/4 v. m. als „zelfstandig verkenningsdetachement" af te marcheeren. De eskadronscommandant zegt in de „opdracht", „ik bevind mij bij uw peloton." Na de beschouwingen op de voorgaande bladzijden over het gebruik van cavalerie en den naam, waarmede zij naarmate dat gebruik aan geduid wordt, kan hier worden volstaan met de opmerking, dat het l8te peloton den naam „voorhoede cavalerie," het 2de peloton dien van „cavalerie voorhoede" had kunnen hebben. De taak van de „cavalerie voorhoede" door den schrijver aangegeven, komt mij voor niet volledig te zijn. Bovendien had in de opdracht voor den commandant van het als „cava lerie voorhoede" optredende peloton, aangegeven moeten worden, wat men van hem verlangde. Dat de eskadronscommandant zich bij dat pe loton bevond, kon toch geen invloed hebben op de taak van den pelotons commandant. Zooals later blijken zal, nam de eskadronscommandant zelf het commando over dat peloton op zich, wat waarschijnlijk reden is geweest, dat hij het niet noodig vond nadere bevelen te geven. Waar echter de eskadronscommandant het commando had over 2 pelotons, ieder gecommandeerd door een officier, had hij beide pelo tons bevelen moeten geven en zelf het algemeen toezicht kunnen houden. Dat hij daarvoor bij de «cavalerie voorhoede" bleef, als vervullende de gewichtigste taak, is duidelijk. Daar feitelijk als commandant op te treden, was niet juist. Eerst wanneer door den colonne-commandant de beide pelotons als „voorhoede cavalerie" aan gewezen waren geworden, zou de eskadronscommandant het commando

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 542