1064 Noodig is het onderbevelhebbers van bevelen te voorzien waaruit nauwkeurig blijkt wat men verlangt, dringend noodig is het echter dan de wijze van uitvoering geheel aan hen over te laten. Antwoordt men hierop, dat dit theoretisch juist is, echter de practijk soms andere eisehen stelt, dan volgt daaruit, dat in dit opzicht het door ons gevolgde stelsel van opleiding niet het juiste is, en dat het dus zaak ware dit beginsel bij de opleiding op den voorgrond te stellenniet het minst met het oog op eenen oorlog tegen eenen buitenlandschen vijand, In verband met het vorenstaande had de colonne-commandant dus het volgende „marschbevel" kunnen geven: Bivak A. 8/j 0'9751 /2 v. m. Marschbevel voor 3/l0 '97. (1). Troepenindeeling, jf, cavalerie voorhoede; commd4 luitnt 1 pelotor4 ordonnansen colonne commandant. 2. voorhoede; commdt. majoor. (2 ordonnansen), infanterie2 comp'en. cavalerie: 1 peioton-2 ordonnansen voorhoedecommd4. genietroepen: het detachement, ambulance: 1 officier v. gez., 8 tandoes. V 300 Meter. A 3. hoofdcolonne; (marschorde). infanterie: 1 «W- artillerie: 2 sectiën Berg. dekking 1/3 compie. 1. Volgens berichten moet de vijand (250-300 man) zich in kam pong F. versterkt hebben als aan gegeven op de schets. 2. Het detachement zal den vijand verdrijven. 3. De cavalerie voorhoede ver trekt 6. v. m. in draf, verkent de heuvels ten W. van kg. F., '8 vijands stellingen, met het omgelegen terrein en wacht op de hoog ten ten N. W. van kampong F. nadere bevelen. 4. De voorhoede marcheert 6 v.m. langs het voetpad naar de heuvels ten W van kampong F. Een ster ke cavaleriepatrouille beschermt de linkerflank der colonne. 11 1) Dit marschbevel en het hiervan een gevolg zijnde voorhoedebevel worden met I aangeduid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 544