V 1066 Bivak A. 3/10 '97 5u.55' v.m. Voorkoedébevel voor 3 l0 '97. Troepenindeeling. 1. Voorhoede cavaleriecommd1. De vijand heeft zich ver- luitenant.... sterkt in kampong F. 41 1 peloton 2 ordonnansen voor- hoedecommd'. 2 voortroepcommd4. kapitein... infanterie: !/a compagnie. genietroepenhet detachement. 100 Meter A 3. hoofdtroep(marschorde.) infanterie1 ambulance infanterie1 gedicteerd aan de commandanten der cavalerie en voortroep. compagnie. K. M. ten O. van het bivak. 2. De voorhoede marcheert 6. v.m. langs het voetpad in O. rich ting naar de heuvels ten W. van kampong F. 3. De voorhoede cavalerie dekt de linkerflank der colonne door 112 peloton in het heuvel terrein; de rest als spits en op de rechterflank der voorhoede. Ik bevind mij bij den hoofd troep. De voorhoedecommandant. 1. Wat den voorhoedecommandant omtrent den vijand bekend is uit het marschbevel, is niet geheel door hem medegedeeld in het voorhoedebevel. Hij zegt den onder-commandanten zooveel van den vijand als zij noodig hebben te weten, tot het vervullen van hun taak. 2. De voorhoedecommandant heeft ook punt 2 van het „voor hoedebevel" niet gegeven als punt 2 van het „marschbevel." In het laatste was het noodig te melden wat de taak van het detache ment zou zijn, omdat de commandant van de „cavalerie voorhoede" en de commandant van de voorhoede met het oog daarop hun maat- regelen moesten nemen. Bovendien het „marschbevel" is bestemd voor de ondercommandanten; de inhoud van het „voorhoedebevel" wordt door veel meer personen gelezen of gehoord, daar het aanbe veling verdient, dat de commandanten van onderdeelen hunne onder geschikten omtrent een en ander inlichten. Waar nu de mogelijkheid bestaat, dat de colonne-commandant afziet van zijn plan den vijand te verdrijven, weten in dat geval slechts enkele personen, dat het doel met bereikt is, wat dan geen ongunstigen indruk maakt op den troep. Blijft de colonne-commandant bij zgn denkbeeld den vijand

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 546