1069 le, wanneer men weet, dat de vijand met zijn geheele macht eene stelling bezet heeft, en daarin den aanval afwacht 2e, wanneer men wil voorkomen, dat de voorhoedecommandant te overijld zal optreden en dus een partiëele nederlaag daarvan het gevolg zou kunnen zijn; 3e, wanneer voldoende cavalerie bij de voorhoede is ingedeeld. Sterke voorhoedes zijn te bezigen: 1% wanneer verwacht wordt, dat de vijand op elk geschikt punt yan den marschweg hardnekkig weerstand zal bieden; 2e, als geen of onvoldoende cavalerie bij de voorhoede is ingedeeld 3e, als de vijand zoo weinig weerstand biedt, dat de voorhoede alleen in staat geacht kan worden hem uit zijne stellingen te verdrijven. Nog dient bij de aanwijzing van troepen voor de voorhoede, voor dekkingen en voor reserves getracht te worden, het tactisch verband zoo weinig mogelijk te verbreken. Mogelijk had dus hier met 1 compagnie in de voorhoede volstaan kunnen worden. Waar het terrein echter bij uitstek gunstig is voor den vijand om de colonne zoowel in front als op de beide flanken den marsch te bemoeilijken, daar wordt de voorkeur gehecht aan eene sterke voorhoede, vooral indien de vijand energiek optreedt, de cavalerie mogelijk den steun van infanterieafdeeliugen niet ontberen kan en detacheeringen dus waarschijnlijk zijn. De nadeelen mogelijk hieraan verbonden, kunnen beperkt worden door de voorhoede een marschdoel aan te wijzen ver genoeg vóór de stelling gelegen om den voorhoedeoommandant een overijld optreden te beletten. Het iudeelen van bergartillerie bij de voorhoede tegenover den inlandschen vijand kan alleen geschieden bij sterke voorhoedes, daar toe zal in den regel niet meer dan 1 sectie aangewezen worden. In de drie gevallen boven genoemd, waarin sterke voorhoedes aan te wenden zijn, kan m i. artillerie alleen bij de voorhoede komen in een geval, als bedoeld in punt 1. Aanbeveling verdient het dan de vuurmonden slechts te doen volgen door de munitiedraagdieren en zoonoodig door 1 muildier per stuk, zoodat desgewenscht de vuurmond door 2 muildieren kan worden

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 549