1083 Ik verzoek te constateeren, dat ik de noodzakelijkheid bepleit heb zonder over de promotie te spreken; wat hier volgt is eene toevallig bijkomende bate. In die commissiën kunnen officieren van alle wapens en dienstvakken zitting nemen, de geneeskundige dienst uit den aard van zijne opleiding uitgezonderd. Bij de aanvulling van de in de garnizoens-commissiën openvallende plaatsen zouden in de eerste plaats de tijdelijk niet-validen, van alle wapens en dienstvakken, in aanmerking moeten komen, en vervolgens officieren van dat wapen of dienstvak, waarbij de promotie het minst gunstig gaat gerekend van de aanstellingsdatum tot 2en lui tenant 1). Na 2 a 3 jaren keert iedereen bij zijn wapen terug. Zoo zou de ongelijkheid in promotie bij de verschillende wapens, die soms even groot als onrechtvaardig kan zijn, voor een groot deel weg genomen worden. S1 ^N0E- Mijn antwoord op In de 10de aflevering van dezen jaargang van dit tijdschrift merkt S. op, dat de aanhaling van artikel 211 C. W. in mijn opstel „Eene vraag van reclame" eene onduidelijkheid schept, daar dit artikel toch nooit op het reclame-recht van toepassing kan zijn. Al zoude ik de hier verkondigde stelling nog niet zoo boud durven op werpen, en veeleer meenen, dat de vraag, of art. 211 C. W. ook in het reclameprocea toepassing mag vinden, nog wel eene nadere overdenking en bespreking overwaard is; zij zij den geachten opmerker ditmaal eens toegegeven. Maar ook al zoude art. 211 C. W. alleen toepasselijk zijn in het mili tair strafproces, ook dan nog heeft zijne aanhaling in mijne bijdrage allen zin. Die aanhaling beoogt immers alleen, om aan te toonen, hoe wij het geheele militair door, telkens bepalingen aantreffen, die hunnen grond vin den in de militaire discipline, daaraan hunne beteekenis ontleenen. Slechts als voorbeelden daarvan zijn door mij genoemd de artikelen 80 en 211 C. W., waaraan de militaire discipline evenzeer ten grondslag ligt, als aan artikel 2 van Staatsblad 1874 No. 28. Mg. Sept. '99. Sparklets en Maggi s-tabletten. Een bij de expeditionaire colonne in de Y Kotta's ingedeeld officier meldt ons, dat de door enkele medegeno men sparklets en Maggi's-tabletten voor erwtensoep met veel succes gebruikt werden. De sparklets bleken zeer practisch, terwijl de soepta bletten in no time klaar waren en daarbjj de soep door de gebruikers van uitmuntende qualiteit werd bevonden. Redactie. 1) Daardoor valt de geneeskundige dienst van zelf er buiten, wijl de promotie tot kapitein daar altijd gunstiger is dan bij 't meest bevoorrechte wapen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 563