1092 datum uur het vuur te openen op kampong F., waarop de vijand wel voldoende zou hebben geantwoord. Na een indruk te hebben gekregen van de sterkte van den vijand, naar zijne vuurkracht, en na met den kijker het terrein voor- eo zijwaarts van kampong F. voldoende verkend te hebben, zou het zaak geweest zijn „bericht No. 1" af te zenden aan den colonne-commandant, luidende: No. 1. Aan colonne-commandant: ^aats Hooge terrein ten W. kampong F. van verzending 3/10 '97, 6.47 v.m. Gedurende opmarsch licht op linkerflank beschotensawah ten W. van kampong F. 800 M. lang, 500 M. breed, ten Z. begrensd door kampongs langs rivier, ten N. door heuvels, is begaanbaar voor alle wapens in W. rand kampong F. 3 versterkingen in bamboedoeri, terrein achter F. niet waar te nemen van vijand waargenomen 100 man in W.- rand F. en in 2 ben- tengs; vijand krijgt nog versterking uit het Noorden; ik ga naar hooge terrein ten N. W. kampong F. Een patrouille blijft hier tot voorhoede cavalerie opgerukt is. 1 gewonde; blijft dienst doen. De pelotonscommandant. Overbrengers cavaleristenen tempo XX Nadat de pelotonscommandant 2 ordonnansen heefc weggezonden met het bericht N°. 1 en hun gelast heeft na overgave daarvan aan te sluiten bij het peloton ten N. W. van kampong F., begeeft hij zich met zijn peloton gedekt daarheen. Een patrouille van 6 ruiters heeft last gekregen de hoogten ten W. van kampong F. bezet te houden tot de voorhoede cavalerie komt en die te melden wat zij waargenomen heeft, vervolgens aan te sluiten bij het peloton ten N W. van kampong F. Het peloton, voor korten tijd op 3/4 van zijn sterkte, handelt als aangegeven in het „I. M. T." en de „Br."

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 572