1093 Na de verkenning wordt bericht gezonden, luidende: N°. 2. Aan den colonne-commandant Plaats i datum van verzending uur heuvels ten N. W. kampong F. '97 7.5 v. m. Heuvelterrein ten N.W. kampong F. begaanbaar voor alle wapens op plaats verzending goede artilleriestelling, is gedekt te bereiken van uit het hooge terrein ten W. kampong F.; -h 150 Meter Oost van kampong F. 3 heuvels, waarvan 2 met bentengs in bamboedoeri met 100 man, veel geweren. tempo XX Daar de colonne-commandant bij het uitgeven van het marsch- bevel den commandant van de cavalerie voorhoede" opgedragen heeft, zijn berichten middels den voorhoedecommandant op te zenden, is de voorhoedecommandant met den geheelen toestand bekend, zoodat de cavalerie patrouille op de linkerflank door hem bericht heeft gekregen van de aanwezigheid van enkele vijanden in het heuvelterrein, terwijl de spits weet, dat zich tot haar komst in het hooge terrein ten W. van kampong F. in het voorterrein nog een cavaleriepatrouille bevindt. Yolgen we de verrichtingen van het lBte peloton, dan blijkt, dat voor, en op de rechterflank der colonne, door den pelotonscommandant patrouilles van 4 ruiters zijn ingedeeld. Zooals vroeger reeds is aangetoond, zijn die patrouilles m. i. te klein en volgt uit het door mij gegeven marsch- en voorhoedebevel I, dat ze elk 6 ruiters sterk kunnen zijn, wat voor de rechterflankpatrouille als minimum moet worden beschouwd. De patrouille op de linkerflank blijft nu nog 18 ruiters sterk. Naar het me voorkomt is het bericht om 6.35 v. m. geschreven door den patrouillecommandant in a (plaat III in „I. M. T." 1897 II en blz. 957; „Br." plaat IV en blz. 118-119) overbodig, omdat l8, er niets van belang gemeld wordt; 28, de pelotonscommandant in hooger terrein marcheerende dan De pelotonscommandant. Overbrengers cavaleristen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 573