1106 De cavalerie voorhoede l8te peloton handelt ook als daar is aangegeven. De cavalerie in het heuvelterrein ten N. van den marschweg (het 2de peloton) zorgt de punten te bezetten van waaruit de vijand het de colonne lastig zou kunnen maken. Om 6.25 v.m. ontvangt de voorhoedecommandant „bericht N°. 1" van den commandant der rechterzijpatrouille, luidende: N°. 1. Aan voorhoedecommandant. Plaats j Naar het N. gerichte bocht van de rivier, datum van verzending 3/10 '97 uur 6.22. v. m. Heuveltje aan overzijde rivier door enkele met geweren gewapende vijanden bezet, die colonne onder vuur kunnen nemen. Rivier ondoor- waadbaar. Op plaats van verzending is vijand uit de flank te beschieten. Blijf waarnemen. De patrouillecommandant. Wachtmeester Overbrenger cavalerist tempo XXX De voorhoedecommandant zendt den ordonnans (als geleider) onmid dellijk met 1/2 sectie van den hoofdtroep der voorhoede naar de plaats waar de rechterzijpatrouille zich bevindt om den vijand door vuur te verdrijven. Het ontvangen bericht wordt doorgezonden aan den colonne-commandant door een ordonnans met de aanteekening jj 1 2 sectie hoofdtroep aangewezen tot verdrijving van den vijand. Yerzoeke aflossing door aldeeling uit hoofdcolonne". De colonne-commandant geeft middels zijn adjudant den commandant van de dekkingscompagnie den mondelingen last de 1/# sectie van den hoofdtroep te doen vervangen door '/2 sectie van zijn compagnie. Zoodra het hoofd van de hoofdcolonne bij heuveltje a (zie plaat III „I.M.T." 1897 II en „Br." plaat IY) is aangekomen 6.52), laat de colonne-commandant halt houden en rusten. De duur van de rust wordt per ordonnans naar achteren gemeld. Yan de rust wordt partij getrokken op de wijze als beschreven in het „I. M. T." en de „Br." De voorhoede, en ook de voorhoede cavalerie hebben inmiddels eveneens halt gehouden, de cavalerie in het heuvelterrein houdt de

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 586