1107 heuvels ten N. van de colonne bezet. De 1/2 sectie infanterie bij de bocht van de rivier, die de l/2 sectie van den hoofdtroep afloste, is naar hare compagnie teruggekeerd. Eenige oogenblikken na het halt houden komt een ordonnans met onderstaand, doorgezonden bericht No. 1 bij den colonne commandant No. 1. Aan voorhoedecommandant. Plaats Hooge terrein ten "W. kampong F. datum van verzending 3/10 '97 uur 6.52 v. m. Krijg vuur uit W. rand kampong F., waar 3 versterkingen in bamboedoeri; terrein achter kampong F. niet waar te nemen. Yijand krijgt nog versterking uit N. Blijf waarnemen. De eskadronscommandant. Overbrenger cavalerist tempo X X De colonne-commandant, reeds voornemens van de rust gebruik te maken ten einde onder dekking van de voorhoede kampong F. te verkennen van uit het hooge terrein ten Wdaarvan, zendt nu het volgende beve! aan den voorhoedecommandant No. 1. Aan voorhoedecommandant. Plaats Hoofd hoofdcolonne. datum 1 van verzending 3/10 '97 uur j 7 v.m. Bezet het hooge terrein ten W. van kampong F., geen vuur gevecht uitlokken, gros le peloton cavalerie dekt linkervleugel voorhoede. De colonne-commandant. Overbrenger cavalerist. tempo X X De voorhoedecomraandant zet, na ontvangst van dit bericht, waar mede hij den commandant van den voortroep in kennis gesteld heeft, den marsch voort en neemt stelling als blijkt uit oleaat No. 3. De rechterzij patrouille heeft last ontvangen de rechterflank der voorhoede I

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 587