1108 te dekken in kampong E., de spits en het gros (waarbij de linker zijpatrouille is aangetrokken) dekken de linkerflank der voorhoede. De colonne-commandant, vergezeld van den stafofficier, zijn adju dant, den artilleriecommandant en de ordonnansen, verkent nu 's vijands stelling, van uit een gunstig punt in het hooge terrein ten W. van kampong F. Om eenigen indruk te krijgen van 's vijands sterkte in den rand van kampong F. wordt den commandant van de l8'6 compagnie, die stelling genomen heeft bij de rivier, gelast op den vijand in den W. rand van kampong F. eenige salvo's af te geven. Daar echter de verkenning hier geen voldoende resultaten geeft, draagt de colonne commandant den stafofficier op, om onder dekking van het gros van het l8te peloton cavalerie en 1 sectie infanterie van de 2d8 com pagnie naar het terrein te gaan ten N. W. van kampong F., van waar vermoedelijk inzicht te krijgen is in het terrein achter kampong F. en te onderzoeken: 1', of 's vijands stelling van uit het N,¥. en N. is aan te vallen 2', of in het terrein ten ST.W. van kampong F. een geschikte pleats is om de colonne in verzamelvorm op-te stellen; 3e, of dat punt door de hoofdcolonne gedekt te bereiken is. De artilleriecommandant krijgt last met den stafofficier mede te gaan om in verband met diens verkenning eene geschikte artillerie stelling te zoeken. Den stafofficier wordt het volgende schriftelijke bevel medegegeven voor den eskadronscommandant. Ho. 1. Aan den eskadronscommandant. Plaats j Hooge terrein ten W. kampong F. datum J van verzending 3/10 '97. uur 7.15 y.m. Dek verkenning stafofficier en artilleriecommandant; sectie infan terie volgt; 1 cavaleriepatrouille blijft linkeiflank voorhoede dekken. De voorhcedecommandant. Overbrenger stafofficier. De voorhoedecommandant gelast den commandant van de 2de com- a a

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 588