1110 Plaats Hooge terrein ten "W. kampong F. datum van verzending 3/10 '97 aur 7.42 v. m. De hoofdcolonne marcheert naar de heuvels ten N. W. van kampong F. Dek de linkerflank der colonne. 1 sectie infanterie zal uw peloton aflossen. Het voorhoedeverband is opgeheven. De colonne-commandant Overbrenger cavalerist tempo X X De oorspronkelijke voorhoede blijft het heuvelterrein bezet houden ten W. van kampong F.; de rechterflankpatrouille is in kampong E. De commandant van de dekkingscompagnie heeft door den adjudant van den colonne-commandant mondeling bevel gekregen 1 sectie te zenden naar de heuvels, thans bezet door het 2d0 peloton cavalerie, om die toppen bezet te houden tot dekking van den rug der colonne. Tijdens den marsch naar het heuvelterrein bepaalt de colonne-com mandant, dat de trein met dekking zal opmarcheeren in het terrein ten Z. O. van top gwelk bevel mondeling door den adjudant van den colonne-commandant overgebracht wordt aan den commandant van den trein. De overige troepen marcheeren door en worden opgesteld als blijkt uit oleaat No. 4. Intusschen heeft de colonne-commandant naar de mededeelingen van den stafofficier den toestand overzienhij geeft daarop het volgende bevel Heuvels ten N. W. kampong F. 3/10 '97—8.45 v.m. Gevechtsbevel. 1. De vijand heeft den W. rand van kampong F. versterkt, en in die kampoDg 3 versterkingen opgeworpen, omringd door bamboedoeri versperring. 150 Meter ten O. van kampong F. liggen 2 ver sterkingen op heuveltjes. 2. De colonne zal den vjjand verdrijven. Het oorspronkelijke voorhoedeverband is opgeheven. 3. De artillerie komt in stelling 500 Meter ten N. "W. van den N. rand van kampong F. en vuurt op de Noordelijkste versterkingen in en ten O. van kampong F.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 590