1126 TJit den aard der zaak zou deze weer niet als toelage moeten worden toegekend, maar wel degelijk als traktementsverhooging. De meerdere uitgaaf ten laste van den Lande zou dan gemakkelijk kunnen worden gevonden uit de besparing, welke het gevolg zoude zijn van de vermindering van het aantal fouriers bij het leger. Gere kend, dat de fouriers van de compagnieën der depot-bataljons en van enkele garnizoens-infanterie afdeelingen blijven en dat per bataljon infanterie 2 fouriers op het bureau van den kwartiermeester als sergeant schrijver ingedeeld worden, dan zouden toch nog een zeventigtal fouriers verdwijnen uit de formatie, hetgeen alleen aan soldij reeds eene besparing geeft van f 25500 's jaars. Volgens de formatie zijn bij de Gewestelijke Intendances en den Administratieven dienst bij de korpsen, garnizoenen en ziekeninrichtin- gen 69 kwartiermeesters (1). Aan deze officieren eene traktements- verhooging van f 30. 's maands toekennende, zou zulks op eene uitgaaf van nog geen f 25000 komen te staan, zoodat er nog altijd een voordeelig saldo overblijft Besluiten wij met den wensch, dat het Legerbestuur eene proef op uitgebreide schaal neme met de afschaffing der compagnies-admini stratie, volgens de denkbeelden van kapitein van der Laaken, en dat, wanneer naar aanleiding van die proef de nieuwe regeling mocht in gevoerd worden, de kwartiermeesters eene traktementsverhooging deelachtig worden. T. J. A. Molenaar. (1) De kwartiermeesters bij het Hoofdbureau van de Militaire Administratie, die reeds in het genot van indemniteit voor fourage en van traktementsverhooging zijn, blijven buiten beschouwing.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 606