OVER GOED EK SLECHT SCHIETEN BIJ DE INFANTERIE. Goed schieten wordt niet altijd aangeleerd, slecht schieten, gevolg van indolentie, niet altijd afgeleerd. Dezelfde soldaat, die volgens 82 van het voorloopig voorschrift 1) goed heeft leeren richteD, wordt daarna voor een effen beschot of muur geplaatst om het geleerde af te leeren. Een compagnie geeft salvovuurde C. C4. aan tijd gebonden, omdat meerdere compagnieën achter elkander afschieten, kan niet anders dan na afloop dadelijk naar het kwartier terugkee- rentoch zou 't wenschelijk geweest zijn om afdeelingen, die slechte resultaten gaven, op het terrein een extra beurt te geven, bijv. op denzelfden afstand ieder schutter te laten richten en aftrekken met het geweer op den richtbok. Een comp16. moet een gezamenlijke oefening inhalen, en doet dit na afloop van het individueel schieten, de achterlijken, 141 Y.S.V. kunnen naar huis gaan, de meergevor derden mogen blijven. 't Zijn alle voorbeelden uit de praktijk. Hieronder volgen eenige punten en methodes, die ik onder de aandacht breng en alle tot doel hebben, ook door hun afwisseling, goed schieten te bevorderen. Ze zijn meestal van anderen overge nomen conservatief als menig militair is, wantrouwde ik ze eerst en ben geëindigd met ze te laten beoefenen. Na afloop van het schieten worden de voorbereidende schietoefe ningen weer van af het begin geregeld doorloopen. Het 3e art. 2e afd. R. S. wordt nog niet onderwezen, als de recruten de V.S. tot 99 V.S.V. nog niet doorloopen hebben. Om te voorkomen, dat klassen of manschappen verder gaan, dan geleerd is, brengen aanvaukelijk slechts aangewezen manschappen het geweer bij de Y. S. mee. Bij de Y. S. en in de R. S. worden als doelen geen terreinvoor- 1) Dit artikel was reeds sedert Juli in het bezit der Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 625