BOEKBESCHOUWING, Het is een bundel prettige, aangenaam geschreven militaire schetsen, die C. v/d Liede het licht heeft doen zien. Heeft de schrijver iets gele verd, dat literarische waarde heeft? De beantwoording dezer vraag kunnen wij gerust aan meer bevoegde zijde overlaten, overtuigd als wij zijn, dat des schrijvers pennevrucht ook buiten den kring der militaire wereld wel de noodige belangstelling zal wekken. De Nederlandsche collega's der artillerie, alsmede de Indische officieren van het zware wapen en de vele andere officieren, die gedurende korter of langer tijd met „De Knobbel" kennis maakten, zullen bij de lezing veel aantreffen, wat ook hun, als het ware geheel op de zelfde wijze, overkomen is. Moge het hun daarbij gaan als ons, mogen ook zij met genoegen de in hoofdzaak aangename te Oldenbroek doorgebrachte dagen voor den geest terug zien getooverdWij houden ons overtuigd, dat daarmede des schrijvers doel volkomen bereikt zal zijn. Red. Zou het zeer zeker lofwaardige streven van den heer Clockener Brousson succes hebben? Wij behooren tot hen, die zich daarvan geen te groote illusies maken; intusschen mocht werkelijk het resultaat geringer blijven dan wij in het belang van de goede zaak hopen, men zal zulks voor zeker niet kunnen wijten aan de uitnemende wijze, waarop de heer Tehupeiory zijn medewerking verleend heeft en evenmin aan den een- voudigen doch netten vorm, waarin de firma Kolff voor zoo weinig geld de Kitab njanjian het licht deed zien. Op St. Barbara's bodem. Militaire schetsen door Conrad van de Liede. Met illustraties van W. Staring. Amsterdam, van Holkema Warendorf. Kitab njanjian goena soldadoe kompenie tersalin deri dalem bahasa wolanda ia itoe Toean Litnan Clookener Brouseon poenja kitab njanjian „Yoor Janmaat en Soldaat" oleh Joh. E Tehupeiory, élève dootor-djawa. G. Kolff Co. Batavia Weltevreden, 1899.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 637