614 derings- en veiligheidsdienst'. Dat voor deze doeleinden nooit meer dan een of twee eskadrons kunnen worden uitgezonden van ons meer dan zwak regiment, zal wel niemand in twijfel trekken. Met zeer, zeer geringe krachten zal dus de opperbevelhebber de voor hem zoo hoogst noodige inlichtingen moeten trachten te verkrijgen. De geringe hoeveelheid zal dus vergoed moeten worden door supe rieure qualiteit van menschen en paarden. Is dat nu het geval? Om dit na te gaan is het noodig eerst de krachten te kennen van onze eventueele tegenstanders, waaronder ik rangschik, Engeland, Aus tralië, Japan en (nu mogelijk eerstdaags de Philippijnen Amerikaansch grondgebied worden) Amerika. Het Eng. Indische leger is, wat de Engelsche regimenten betreft, geremonteerd met buitenlandsche paarden (Engelsche, Arabische, Aus tralische en Perzische), de inlandsche regimenten ten deele met inl. paarden, waarvan de hoogte gemiddeld 1.47 M. bedraagt (1). De Australische bereden korpsen zijn geremonteerd met Australische paarden van 1,52—1,57 M. (2). Het Japansche leger bezit inheemsche paarden van 1,4 M. Deze paarden zijn grof gebouwd en sterk. Het type komt overeen met de Austr. pony. Het Amerikaansche leger bezit eveneens groote paarden, of beter uitgedrukt: paarden van Eur. taille. We zien dus, dat onze eventueele tegenstanders alle bereden zrjn met paarden van Eur. of nagenoeg Eur. taille en dus ook de gangen rijden van die paarden. Stellen wij nu hiertegenover ons troepen paard van 1,256 M. gemiddeld (3), dan zal wel niemand willen volhouden, dat men met een Indisch eskadron met eenig succes zal kunnen optreden tegen een eskadron met paarden van Eur. taille. In de eerste plaats zal zich de factor moreel in hooge mate (1) Zie Le Juge. Das Englisehe Heer einschlieszlich der Koionial Truppen blz 123. (2) Zie I. M. T. 1892 No. 10 blz. 902—903. (3) 1.256 M. is de minimum maat onzer paarden. De gemiddelde hoogte der 40 in 1895 door het Remonte depot afgeleverde paarden bedroeg 1,299 M, idem der 44 in 1896 afgeleverde paarden 1,298, idem der 70 in 1897 afgeleverde paarden 1,301 (zie Veeartsenij- kundige bladen).

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 86