I N HOU DS-OPGAVE. Do inlander als soldaat in ons leger; door een troepen-officier. Biz. 545 Het rookzwak kruit en zijne geschiedenis; door J. M. Ente van Gils. (Vervolg van blz. 518 en slot)589 Dienstweigering; door A. van der Meer, Lid van het Hoog- Militair Gerechtshof.(Jio Een werkelijk legerbelang; door C. G. Daniëls, K Luitenant der cavalerie(513 Het vuren over dekkingen door de bereden artillerie; door A. van den Bovenkamp, 1ste Luitenant der artilkrie. Met 3 tabellen„639 Een cavalerie officier uit de eerste helft dezer eeuwdoor C. 650 Hot aërogeen gas en zijne waarde voor militaire doeleinden, niet naschrift over de kosten van dat gas in verhouding tot andere lichtbronnen; door J. J. W. van Bennekom. 660 Sprokkelingen uit den vreemde op het gebied der hygiène voor een leger in de tropen; door J. A. Vink, gep. kolonel. 676 Een nabetrachting over de Fusie-debatten in „Krijgsweten schap"; door B. TT*"! 687 De oorlogskreten bij de verschillende volken; door A. K. 693 De denkbeelden van Tarchus omtrent de verdeeling van hot aantal plaatsen voor de Hoogere Krijgsschool over de ver schillende wapens, in „Krijgswetenschap" besproken. 697 De Militaire Hippische Sportvereeniging te Batavia; door een belangstellende702 Militaire causerie; door Mavors711 en 902 Naar aanleiding van een artikel in het Bat. Nieuwsblad; door de redactie719 Inleidend woord van de redactie733 Afschaffing der compagnies-administratie; door A. P. J. van der Laaken, Kapitein Kwartiermeester734 /Een en ander over de opleiding van de compagnie in den velddienst; door X755 Door welke troepen worden do Britsche koloniën verdedigd; door C768 Baleh-Kendangan (1861); door B776 Het voorloopig schietvoorschrift; door Felix787 Een en ander over Maggi's voedingsproducten; door A. F. L. Faubel, le. Luit. Kwartiermeester805 De bespreking van mijn opstel „Onze inlandsche fuseliers" door W.door een troepenofficier. 811 Gezamenlijke schietoefeningen, door M. Wobcr, kapitein

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 9