98 het verlies aan gesneuvelden en gewonden tijdens den overval in totaal niet meer dan 357 minderen en 26 officieren, toch was het, om gere gelde aanvulling te verzekeren, nocdig, dat bij de bestaande 15 com- pleen. belast met de rccruten opleiding nog 8 nieuwe werden gevoegd, terwijl de formatie tevens moest worden uitgebreid met 5 hoofdofficie ren en 14 kapiteins, en er feitelijk nog minstens 26 luitenants boven de formatie benoodigd waren. Dat het eerste der hoogergenoemde Gouvernements besluiten, waar bij dus de formatie werd uitgebreid met 3 hoofdofficieren en 6 kapiteins, reeds den 18en Juni 1895 (Gouvernements besluit K°. 4) kon worden ingetrokken, is een bewijs te meer voor het gebrekkige van een organisatie, die een dergelijke uitbreiding voor zoo korten tijd nood zakelijk maakte. De samenstelling der expeditionnaire infanterie werpt ook een eigenaardig licht op de wijze waarop beginselen, in de for matie vastgelegd, werden toegepast. De formatie der veldinfanierie kent bij de 18 veldbataljons 23 Eur., 12 Amb. en 37 in 1 compieen,, de expeditionnaire infanterie telde 6 Eur., 2 Amb. en 4 inl. compieen. vóór den overval en daarna 8 Eur 4 Amb. en 4 inl. compie™. Dus van de Eur. compieën. gaat ruim 118 te velde, van de Amb. compieën. juist 1 a, van de inl. nog niet 1/9, Eigeraardige verhoudingen, als men de bezwaren verbonden aan de aanvulling van de verschillende elementen en bovendien het verschil in kostbaarheid in aanmerking neemt, om van politieke ver houdingenwaarmede zoo dikwijls geschermd wordt nog niet eens te spreken. Of men 't inlandsche deel onzer veldtroepen als een vrijwel on bruikbaar aanhangsel beschouwde? In ieder geval is het wel een eigeraardige legerorganisatie, die een dergelijke afwijking van de in de foimatie vastgestelde verhoudingen tusschen de verschillende ele menten toelaat. Bij de Gouvernements besluiten dd°. 20 Juni 1896 N°. 4 en dd°. 24 September 1896 N°. 23 werden respectievelijk het lste en 2de Reserve bataljon opgericht. Te Atjeh waren tijdelijk 63/4 veldbataljon ge legerd en dus werd van het overcompleet bij de infanterie gebruik gemaakt om tijdelijk de troepenmacht op Java met twee veldbataljons uittebreiden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 116