113 Bij de veldbat. moet dus de als normaal aangenomen verhouding tusschen Eur. en inl. gehandhaafd worden. Is het totaal aantal Eur., dat in de formatie der veldinfanterie wordt opgenomen, grooter dan het door deze verhouding bepaalde aantal, zoo moet dit meerdere bij de reservebat. een plaats vinden. Yandaar dat bij de uit Eur. en inl. samengestelde veldbat. 1 compie. Eur. staat tegenover 3 compieën. inl. en bij de reservebat. van gelijke samenstelling 2 compieën. Eur. tegenover 2 of meer compieën, inl. Audere veldbat. zou ik willen samenstellen uit 1 compie. Eur. en 3 compieën, Amb. Ten slotte zouden nog tot de veldinfanterie moeten behooren 10 compieën. lichte infanterie, waarvan 8 samengesteld uit inl. en 2 uit Amb. De bestaande divisiën marechaussees hebben bewezen welk een nuttig gebruik van lichte inl. infanterie kan worden gemaakt. Der gelijke korpsen behooren in de formatie van onze infanterie te worden opgenomen, omdat zij ten allen tijde op de buitenbezittingen een nut tigen werkkring zullen vinden. De geheele veldinfanterie krijgt nu de volgende samenstelling 4 veldbataljons, bestaande uit 1 Eur. en 3 Amb. compieën. 18 veldbataljons, bestaande uit 1 Eur. en 3 inl. compieën. 8 compieSn. lichte infanterie, uitsluitend inl. 2 compieën. lichte infanterie, uitsluitend Amb. 1 reservebataljou, bestaande uit 1 Eur. en 3 Amb. compieën. 2 reservebataljons, bestaande uit 2 Eur. en 3 inl. compieën. 3 reservebataljons, bestaande nit 2 Eur. en 2 inl. compieën. De veldinfanterie telt dus in totaal 33 Eur., 17 Amb. en 74 inl. compieën., waarvan bij de reservebataljons 11 Eur., 3 Amb. en 12 inl. compieën. Hoe nu de compieën. der veld-en reservebataljons samen te stellen? De volgende samenstelling geef ik in overweging voor de Eur. compieën 1 kapitein, 3 luitenants, 1 serg. majoor, 8 serg., 22korp., 144fuseliers, allen Europeanen en 4 inl. of Amb. hoornblazers (misschien is het noodig te bepalen, dat hiervan minstens één tevens tamboer moet zijn), naar gelang de overige compieën. Van het bataljon bes'aan uit inl. of Amb. Alle serg., korp. en fuseliers zijn met het geweer bewapend, de

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 131